رشد ۳۰۰ درصدی حملات سایبری به نرم‌افزار Flash

رشد ۳۰۰ درصدی حملات سایبری به نرم‌افزار Flash

همکاران سیستم- حملات بدافزارها به نرم‌افزار Adobe Flash در فصل نخست سال ۲۰۱۵ میلادی رشد ۳۱۷ درصدی را تجربه کرد.به گزارش وبسایت theinquirer، اطلاعات مندرج در گزارش جدید مرکز مک‌آفی در مورد تهدیدهای امنیتی حاکی از آن است در سه ماه نخست سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد بدافزارهای مربوط به نرم‌افزار Flash حدود ۴۷ هزار عدد بوده است که این رقم در مدت مشابه امسال از ۲۰۰ هزار عدد هم فراتر رفت.
«وینسنت ویفر» مدیر مرکز McAfee Labs در این خصوص گفت: «با افزایش محبوبیت محصولاتی مانند Flash، یک مسؤولیت بزرگ به شرکت‌های نرم‌افزاری واگذار می‌شود و آن هم شناسایی و کاهش مسایل امنیتی برای میلیون‌ها کاربر است».
او توضیح داد: «این بررسی نشان داد که چگونه بخش‌های مختلف صنعت فناوری با یکدیگر همکاری می‌کنند تا بتوانند امنیت سایبری را برقرار کنند. شرکای فعال در این صنعت دانش خود در رابطه با تهدیدهای سایبری را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و ارائه‌دهندگان فناوری با تکیه بر این اطلاعات به سرعت عکس‌العمل نشان می‌دهند تا جلوی خطرات سایبری را بگیرند».
لازم به ذکر است که گوگل به تازگی نرم‌افزار Flash را از لیست محصولات خود در فروشگاه اینترنتی Play Store خارج کرد و هفته گذشته نیز ابزار جدیدی را برای آزمایش Flash مخصوص رایانه‌های رومیزی ارایه نمود.
مک‌آفی در بخش دیگر گزارش خود توضیح داد که در سه ماه نخست امسال میزان حملات باج‌افزارها ۱۶۵ درصد بیشتر شد و ۳۵ درصد قربانیان آنها ساکن اروپا بودند.
همچنین گفته شد که در این فصل بیش از ۶ تریلیون هرزنامه در سراسر جهان ارسال شد. طی این مدت تنها در بریتانیا ۱۱۱۸ دامنه اینترنتی برای ارسال هرزنامه شناسایی شد پس از آن روسیه با ۱۱۰۴ دامنه و ژاپن با ۱۰۳۵ دامنه قرار داشتند.