رشد ۱۵۲ درصدی ادغام شرکت‏‌های فن‏‌آور در یکدیگر

رشد ۱۵۲ درصدی ادغام شرکت‏‌های فن‏‌آور در یکدیگر

همکاران سیستم- برآوردهای یک شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد قراردادهای مربوط به ادغام شرکت‏‌های فعال در دنیای فناوری‏ در سه ماهه سوم امسال ۱۵۲ درصد رشد داشته است.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، برآوردهای شرکت ارنست‌ اند یانگ (Ernst & Young) نشان می‌‏دهد در سه ماهه سوم قراردادهای مربوط به خرید شرکت‏‌ها و ادغام آن‌ها در یکدیگر در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۵۲ درصد و در مقایسه با سه ماهه قبلی امسال رشد یافته است و مجموع کل این قرارداد‌ها به ۲. ۷۱ میلیارد دلار رسیده است. تحلیل‏گران دلایل رشد این قرارداد‌ها را افزایش اعتماد به اقتصاد جهانی و برخی روندهای عمده دیگر می‌‏دانند.
فناوری‏‌های پردازش ابری و ابزارهای همراه از جمله مهم‌ترین حوزه‌‏هایی است که بیشترین ادغام و خرید شرکت‏‌ها در آن‌ها صورت گرفته است. شبکه‏‌های اجتماعی و داده‌‏های کلان نیز از دیگر حوزه‏‌هایی هستند که میزان قابل توجهی از ادغام شرکت‏‌ها در یکدیگر را تجربه کرده‌‏اند.
جو استیگر، یکی از مدیران ارشد شرکت ارنست‌ اند یانگ درباره علل رشد میزان ادغام شرکت‏‌های حوزه آی تی در یکدیگر گفته است: هر چه میزان اعتماد به اقتصاد جهانی افزایش یابد و این اعتماد بیشتر بتواند بر بی‏‌ثباتی‏‌های سیاسی، ناپایداری‏‌های اقتصاد کلان و اختلافات و شکاف‌‏های مربوط به برآورد‌ها و ارزیابی‏‌ها غلبه کند، شاهد رشد بیشتر حجم قراردادهای ادغام شرکت‏‌ها در یکدیگر خواهیم بود.
این شرکت پیش‌‏بینی کرده است میزان ادغام شرکت‏‌ها در دوره‌‏های سه ماهه بعدی با رشد ملایم‌‏تری ادامه یابد.