رشد فوق‌العاده بازار هوش مصنوعی طی سال‌های آینده

همکاران سیستم – گزارش‌ها از رونق سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی در سال‌های پیش رو خبر می‌دهد.

بررسی‌های اخیر شرکت KPMG نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در فناوری‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و RPA تا سال ۲۰۲۵ به ۲۳۲ میلیارد دلار خواهد رسید.

RPA یا Robotic Process Automation به معنای اتوماسیون کردن یک تجارت یا کسب و کار با استفاده از سیستم‌های رباتیک و هوش مصنوعی است که طی آن، رایانه می‌تواند طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های تجاری را برای مدیران و صاحبان کسب و کارها به‌شکل خودکار انجام دهد.

به گزارش وب‌سایت ITProPortal، این رقم در حال حاضر فقط ۱۲.۴ میلیارد دلار است. در نظرسنجی KPMG ،۴۰ درصد مدیران صنایع مختلف گفته‌اند سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی را به میزان ۲۰ درصد یا بیشتر افزایش خواهند داد و ۳۲ درصد نیز گفته‌اند قصد دارند به همین میزان، به RPA بودجه اختصاص دهند.

هوش مصنوعی

تقریباً دو سوم پاسخ‌دهندگان نیز از عزم خود برای استفاده کامل از RPA ظرف سه سال آینده خبر داده‌اند. Cliff Justice یکی از شرکای KPMG در این خصوص می‌گوید: بسیاری از کسب و کارهای سنتی که با روش‌های رایج کار می‌کنند، در صورتی که در وضعیت فعلی خود باقی بمانند احتمالاً از شرکت‌های فناور شکست خواهند خورد.

وی بر این باور است که این شرکت‌ها برای این که بتوانند در بازار خود، با کمپانی‌های طراز اول رقابت کنند، باید تحولات جامعی در مدل بیزینس و فعالیت‌های‌شان پدید آورند.

این کارشناس در عین حال مدعی است که اکثر شرکت‌ها برای دست زدن به چنین تغییراتی آماده نیستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *