رشد درآمد سه ماهه IBM پس از ۲۲ فصل متوالی

همکاران سیستم- برای نخستین بار پس از پنج سال گزارش مالی فصلی منتشر شده از سوی شرکت IBM نسبت به مدت مشابه سال قبل سیر صعودی را نشان داد. درآمد شرکت IBM در چهارمین فصل از سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۳.۶ درصدی به ۲۲.۵۴ میلیارد دلار رسید تا مجموع درآمدهای این شرکت طی یک سال گذشته با کاهش یک درصدی نسبت به سال قبل از آن به رقم ۷۹.۱۴ میلیارد دلار برسد.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ از نظر مالی و میزان درآمدهای کسب شده، از سال ۱۹۹۷ میلادی تا کنون این بدترین سال برای شرکت IBM بود و آن زمان درآمد سالانه این شرکت ۷۸.۵۱ میلیارد دلار محاسبه شده بود. البته باید توجه داشت که ارزش دلار هم نسبت به آن زمان تغییر زیادی کرده است. با توجه به تورم اقتصادی در کشور آمریکا، IBM هم اکنون باید درآمدی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد دلار را کسب کند تا با رقم مذکور در سال ۱۹۹۷ میلادی برابری کند.
آیا می‌توان گفت که میزان درآمدهای IBM به حداقل خود رسیده است و این مسئله باعث می‌شود که شرکت مذکور از چرخه رقابت خارج شود؟ هنوز این مسئله مشخص نیست. به هر حال باید توجه داشت که نتایج فصلی این شرکت مثبت بوده است و با این وجود IBM در وضعیت هشدار قرار دارد.
مهم‌ترین مزیت برای شرکت IBM تغییرات ارزی بوده است که به دنبال ارزش پولی دلار کاهش یافته است. به جز این مسئله میزان رشد فصلی IBM در آخرین سه ماهه سال گذشته به جای ۳.۵ درصد تنها یک درصد محاسبه می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *