رشد تقاضا برای جذب توسعه دهندگان نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

رشد تقاضا برای جذب توسعه دهندگان نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده های بین المللی (آی دی سی) در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است تقاضا در بازارهای جهانی برای جذب توسعه دهندگان راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) رو به افزایش است. بر اساس گزارش آی دی سی بازار نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری در نیمه اول سال 2011 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 13.3 درصد رشد داشته است.

به گزارش وب سایت enterpriseappstoday، درآمد حاصل از فروش راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در نیمه اول سال 2011 به مرز 9.2 میلیارد دلار رسیده است. برآوردهای آی دی سی نشان می دهد درآمد این بازار در کل سال 2011 به عدد 18 میلیارد رسیده است.

بازار پرسود راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری باعث شده است بسیاری از شرکت ها سرمایه های کلانی را به توسعه این راهکار اختصاص دهند.

این وب سایت به نقل از تعدادی از مدیران و متخصصان شرکت‌های فعال در زمینه راهکارهای کسب و کار گزارش کرده است که تقاضا برای توسعه دهندگان نرم افزارهای ارتباط با مشتری در طول 7 سال گذشته روندی ثابت و پایدار داشته است. اما در 9 ماه گذشته این تقاضا شدت بیشتری به خود گرفته است. در این بازار به ویژه تقاضا برای توسعه دهندگان نرم افزاری که در زمینه راهکارها و سیستم‌های شرکت سیلزفورس دارای مهارت باشند و بتوانند راهکارهای این شرکت را با دیگر راهکارهای کسب و کار یکپارچه کنند، بسیار زیاد است.

آلیس هیل، مدیر وب سایت کاریابی دایس دات کام نیز گفته است هم اکنون 26 هزار تقاضا برای متخصصان دارای مهارت های مرتبط با نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری بر روی این وب سایت منتشر شده است که این میزان در مقایسه با سال قبل 8 درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش، متوسط حقوق متخصصان دارای مهارت های مربوط به نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری در مقایسه با سال 2010 در حدود 2 درصد افزایش یافته و به 9 هزار و 205 دلار رسیده است.