ربات نرم‌افزاری مایکروسافت برای افزایش تمرکز کارمندان

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت دو سال قبل اعلام کرده بود ربات برنامه‌ریزی آن موسوم به Calendar.help که همچنان در مرحله پیش‌نمایش به سر می‌برد به‌شکل عملی ارایه خواهد شد. این شرکت همچنین در حال کار کردن روی یک ربات نرم‌افزاری دیگر است که با نام SwitchBot شناخته می‌شود و قرار است تمرکز کارمندان در محیط کار را ارتقا دهد.

اطلاعات مربوط به ربات نرم‌افزاری SwitchBot در تاریخ ۲۱ آپریل در قالب یک مقاله علمی در کنفرانس ۲۰۱۸ ACM با موضوع «عوامل انسانی در سیستم‌های رایانه‌ای» به‌شکل عمومی منتشر شد.
ربات SwitchBot در اصل یکی از ربات‌های نرم‌افزاری تحت محیط اسکایپ محسوب می‌شود و هدف از ساخت آن کمک به کارمندان است تا در ابتدا و انتهای هر روز کاری بتوانند فعالیت‌های خود را بازنگری کنند و میزان توجه انجام شده به وظایف روزانه را مشخص کنند.


هدف اصلی این روبات بسیار ساده است: افزایش کارایی کارمندان، از طریق استفاده هرچه بهتر آنان از زمان در فضای کاری و خارج از فضای کار.
محققان مایکروسافت موفق به طراحی و توسعه یک چارچوب گفت‌وگوی مجزا در فضای کاری شدند و آن را برای هفته‌های متوالی روی ۳۴ کارمند اطلاعاتی آزمایش کردند. نتایج حاصل از بررسی‌های کارشناسان مایکروسافت نشان داد کارمندان پس از استفاده از این ربات نرم‌افزاری هوشمند پس از ساعات کاری خود ایمیل‌های کمتری ارسال کرده‌اند و درصد بیشتری از بخش زیادی از ساعت‌های اولیه در فضای کاری را مورد استفاده قرار دادند. همچنین مشخص شد نسبت به شرایط کاری عادی عملکرد آنها بهتر و بالاتر بوده است.

منبع: Zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *