راه حل جدید آمازون برای حل مشکل شبکه‌های ابری VPC

راه حل جدید آمازون برای حل مشکل شبکه‌های ابری VPC

همکاران سیستم – آمازون قابلیت درگاه‌های قابل مدیریت NAT را به ابر مجازی خصوصی خود افزوده است.به گزارش وبسایت InfoWorld، تا پیش از این، پیکربندی درگاه‌های نَت (NAT gateways) برای VPCهای آمازون، کار دشوار و زمان‌بری به شمار می‌رفت ولی اکنون و با بهره‌گیری از قابلیت اخیری که آمازون در اختیار گذاشته است، این کار به سرعت و با سهولت انجام می‌شود.

ابر مجازی خصوصی آمازون یا همان Virtual Private Cloud که به اختصار VPC نامیده می‌شود، مدت‌هاست که به عنوان بخشی از خدمات پردازش ابری این شرکت (موسوم به AWS) در اختیار کاربران قرار دارد.
در این شبکه خصوصی، یک ارتباط VPN برای دسترسی ایمن تعبیه شده ولی مشکل از آنجا شروع می‌شود که راه‌اندازی VPN برای دسترسی به اینترنت کاری دشوار است زیرا برقراری اتصال با VPN باید با استفاده از یک کلاستر EC۲ با NAT مَپ گردد. کلاستر EC۲ باید به طور دستی ساخته شود.
اخیراً آمازون برای حل این مشکل، درگاه‌هایی ایجاد کرده که می‌تواند تا ۱۰ گیگابایت ترافیک TCP، UDP و ICMP را جابجا کرده و به طور خودکار دسترسی سطح بالایی به وجود آورد.
VPCهای جدید این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یک NAT Gateway ساخته و به طور خودکار آن را برای انطباق با جداول مسیریابی VPC پیکربندی کند.
همانند دیگر فناوری‌های جدید آمازون در حوزه AWS، این راهکار به طور محدود در آمازون در حال تست و بررسی است.
گفتنی است استفاده از این قابلیت رایگان نبوده و برای هر درگاه به ازای هر یک ساعت، ۴.۵ سنت هزینه در بر دارد.