راه‌اندازی کمیته ویژه اتحادیه اروپا برای ارتقا سیستم‌های پردازش ابری

راه‌اندازی کمیته ویژه اتحادیه اروپا برای ارتقا سیستم‌های پردازش ابری

همکاران سیستم- برای نخستین بار اعضای هیئت همکاری‌های پردازش ابری اروپا (ECP) در تاریخ ۱۹ نوامبر نشستی را در بروکسل برگزار کردند تا به واسطه آن بازار واحد دیجیتالی اتحادیه اروپا مخصوص فضای پردازش ابری را راه‌اندازی کنند.
به گزارش وب سایت neurope.eu، این گروه تلاش می‌کنند تمایل بخش عمومی برای خرید این ابزار‌ها را بیشتر کنند تا سرویس‌های پردازش ابری در این بازار رو به ‌رشد رونق بیشتری یابند، بزرگ‌ترین مدیران عامل و نمایندگان دولت‌ها را دور یکدیگر جمع می‌کنند تا مسئولیت آن‌ها در قبال گسترش این قبیل ابزار‌ها تبیین شود.

مدیریت این کمیته را «توماس هندریک ایوس» رئیس جمهور کشور استونی بر عهده دارد و توصیه‌های استراتژیک خود را به «نیلی کروس» یکی دیگر از مدیران این مرکز ارائه می‌دهد.
کروس در این خصوص گفت: «ما به این سطحی از کنترل و مدیریت نیاز داریم تا اروپا بتواند مزایای واقعی ابزارهای پردازش ابری و همچنین سرعت اثرگذاری آن را ببیند. در این کمیته یک مدیر اصلی وجود دارد و تمامی اعضای هیئت مدیره توصیه‌های راهبردی و عملی را در آن مطرح می‌کنند و برای کل اتحادیه اروپا به کار می‌بندند».
کمیته ECP که یکی از مهم‌ترین راهکارهای «استراتژی سیستم‌های پردازش ابری اروپا» محسوب می‌شود، مذاکراتی را بین مسئولان بخش‌های عمومی شهری و همچنین مدیران صنعتی برای تولید محصولات بهتر برگزار می‌کند تا در ‌‌نهایت اثرات سیستم‌های پردازش ابری به طور واضح بر جوامع نمایان شود.