راه‌اندازی مرکز ۵ میلیون یورویی ایرلند برای توسعه سیستم‌های پردازش ابری

راه‌اندازی مرکز ۵ میلیون یورویی ایرلند برای توسعه سیستم‌های پردازش ابری

همکاران سیستم- مرکزی با سرمایه‌گذاری ۵ میلیون یورو مخصوص تحقیق در حوزه سیستم‌های پردازش ابری در شهر دوبلین پایتخت کشور ایرلند راه‌اندازی شد.
به گزارش وب سایت zdnet، این موسسه دولتی با نام «مرکز تجارت و پردازش‌های ابری ایرلند» (IC۴) در دانشگاه مرکزی شهر دوبلین (DCU) راه‌اندازی شده است تا سرعت توسعه و سازگاری با سیستم‌های پردازش ابری در کشور ایرلند افزایش یابد و فرصت‌های شغلی جدید در صنعت فناوری اطلاعات این کشور ایجاد شود.
مرکز IC۴ همچنین از مرکز Enterprise Ireland به عنوان قطب اصلی توسعه تجارت و IDA Ireland به عنوان سازمان رسمی دولتی ایرلند برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی پشتیبانی می‌کند. این دو سازمان واحدهای تحقیقاتی خود را برای ۳ تا ۵ سال آینده در اختیار مرکز IC۴ قرار خواهند داد.
به گفته وزارت کار، سازمان‌ها و نوآوری ایرلند، تحقیقاتی که مرکز IC۴ آن‌ها را دنبال خواهد کرد در رابطه با نحوه فعالیت و سازگاری شرکت‌ها و سازمان‌های ایرلندی با نسل جدید سیستم‌های پردازش ابری است.
این مرکز محققانی را از شرکت‌های رایانه‌ای، تجاری و همچنین مراکز دانشگاهی و صنعتی دور یکدیگر جمع می‌کند. از جمله شرکت‌های حاضر در این مرکز می‌توان به مایکروسافت، فوجیتسو، اینتل و IBM اشاره کرد.