راه‌اندازی مراکز داده جدید Azure مایکروسافت در آلمان و امارات

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت همچنان به تلاش‌های خود برای گسترش خدمات ابری Azure ادامه می‌دهد و در این زمینه تصمیم دارد مراکز داده جدید خود وابسته به این سرویس را در کشورهای آلمان، سوئیس و امارات متحده عربی راه‌اندازی کند.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ مایکروسافت در تاریخ ۱۴ مارس برنامه خود را برای گسترش خدمات Azure اعلام کرد. طبق اخبار منتشر شده، مایکروسافت در نظر دارد طرح‌های خود وابسته به خدمات رایانش ابری را به صورت گسترده در کشور آلمان گسترش دهد. همچنین تصمیم گرفته شده است که مرکز داده جدید مایکروسافت در منطقه ابوظبی و دبی راه‌اندازی شود تا پایه‌های مایکروسافت در خاورمیانه تقویت شود. از دیگر مناطقی که مایکروسافت روی آن تمرکز کرده است می‌توان به سوئیس اشاره کرد که مراکز داده جدید در این کشور در شهرهای ژنو و زوریخ تاسیس می‌شوند.

 


شرکت مایکروسافت اعلام کرد که بر اساس برنامه‌های خود قصد دارد تعداد مراکز داده برای پوشش‌دهی گسترده خدمات پردازش ابری Azure را به ۵۰ نقطه برساند که از جمله می‌توان به ۱۲ نقطه جدید اشاره کرد که مراکز داده جدید در آن‌ها تاسیس می‌شود.
مایکروسافت طی سه سال گذشته تعداد مناطق تحت پوشش خدمات پردازش ابری Azure را دو برابر کرد و توضیح داد تا نسبت به دیگر شرکت‌های ارایه دهنده خدمات ابری، مناطق گسترده‌تری را تحت پوشش قرار دهد.