راهکار ابری چندگانه Red Hat به‌روز شد

راهکار ابری چندگانه Red Hat به‌روز شد

همکاران سیستم- شرکت Red Hat که از بزرگترین تولیدکنندگان ابزارهای متن‌باز در جهان محسوب می‌شود، نسخه آتی راهکار مدیریت ابری چندگانه باز خود را با نام Red Hat CloudForms ۳.۱ معرفی کرد.
وبسایت Itp در این زمینه گزارش داد است سیستم CloudForms ۳.۱ که از ماه سپتامبر وارد بازار می‌شود، بر ابزارهای مدیریت پردازش ابری سازمانی بر پایه سیستم‌های ابری اختصاصی، عمومی و چندگانه تاکید دارد و علاوه بر آن قابلیت‌های مدیریتی و کاربردی برای سیستم‌های OpenStack، Amazon Web Services، VMware و Red Hat Enterprise Virtualization را ارائه می‌دهد.
برای این راهکار جدید همچنین قابلیت پشتیبانی از ابزارهای پردازش ابری اختصاصی System Center Virtual Machine Manager مایکروسافت در نظر گرفته شده است.
ابزار CloudForms ۳.۱ نخستین محصول متن‌باز ساخته شده با پشتیبانی انجمن ManageIQ  محسوب می‌شود که نخستین بار در می ۲۰۱۴ معرفی شد. شرکت Red Hat مرکز ManageIQ   را در دسامبر ۲۰۱۲ خریداری کرد و اوایل سال جاری میلادی کدهای مربوط به محصولات آن را به صورت باز ارائه نمود.
از مهم‌ترین اتفاقاتی که Red Hat برای محصولات این شرکت رقم زد می‌توان به بازنگری رابط کاربری و سیستم امنیتی ابزارهای سازمانی و ارایه آن‌ها مبتنی بر سیستم Red Hat Identity Management اشاره کرد.
“جوزف فیتزجرالد”(Joseph Fitzgerald) مدیر مرکز مدیریت ابزارهای ابری در شرکت Red Hat گفت: «سیستم CloudForms به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا به‌سرعت ابزارهای چندگانه و اختصاصی ابری کارآمد را مبتنی بر نیاز خود تولید کنند. با استفاده از ابزار CloudForms ۳.۱ سازمان‌ها می‌توانند به صورت گسترده‌تر از زیرساخت‌های خود بهره ببند و مزایای مربوط به خدمات ابری عمومی را به طور جامع‌تر به کار برند».