رابط نرم‌افزاری جدید گوگل برای تشخیص اطلاعات کارت ویزیت در دستگاه موبایلی

رابط نرم‌افزاری جدید گوگل برای تشخیص اطلاعات کارت ویزیت در دستگاه موبایلی

همکاران سیستم- گوگل رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزاری جدید خود را با نام Text API برای سیستم Mobile Vision خود عرضه کرد و توضیح داد این اقدام به توسعه‌دهندگان ابزارهای کاربردی مبتنی بر اندروید کمک می‌کند تا بتوانند قابلیت تشخصی نوری کاراکتر (OCR) را به اپلیکیشن خود اضافه کنند.

به گزارش وبسایت Zdnet، سیستم Text API در آخرین به‌روزرسانی Play Services گوگل که با کد ۹.۲ شناخته می‌شود، اعمال شده است و توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری به واسطه آن آسان‌تر از گذشته می‌توانند قابلیت تشخیص چهره و خواندن بارکد را به اپلیکیشن‌های موبایلی خود اضافه کنند.

فناوری Text OCR در حال حاضر می‌تواند متن‌ها را در هر یک از زبان‌ها با ریشه لاتین شناسایی کند و بر این اساس می‌توان گفت بیشتر زبان‌های اروپایی از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، و ترکی در آن تحت پوشش قرار می گیرند.

این فناوری می‌توان در آن واحد متن را تشخیص دهد و مانند سیستم تشخیص چهره و دستگاه های بارکدخوان عمل کند. قابلیت مذکر برای اپلیکیشن‌هایی که در آن واحد مورد استفاده قرار می‌گیرند کاربرد فراوان دارد و به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری امکان می‌دهد امکانات مذکور را برای خدمات مبتنی بر سرویس Translate گوگل تحت پشتیبانی قرار دهند.

در این خبر شرکت گوگل به برخی از امکانات ویژه این فناوری اشاره کرده است. بر این اساس گفته شد توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری می‌توانند از فناوری مذکور برای سازماندهی عکس‌های حاوی متن، تشخیص خودکار اطلاعات مندرج در کارت‌های اعتباری، رسید‌ها و کارت‌های ویزیت استفاده کنند.