دو عرضه کننده راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی در هم ادغام می‌شوند

همکاران سیستم- شرکت اپیکور، یکی از عرضه کنندگان راهکارهای برنامه‌ریزی‌ منابع سازمانی (EPR) از خرید رقیب خود، شرکت سولارسافت بیزینس خبر داده است.

شرکت سولار سافت که خود از جمله عرضه کنندگان راهکارهای برنامه‌ریزی‌ منابع سازمانی در بخش میانی بازار به شمار می‌رود، در بریتانیا مستقر است و پس از این به شرکت اپیکور کمک خواهد کرد تا حضور خود در بازارهای اروپا را گسترش دهد.
به گزارش وب سایت informationweek، اپیکور از جمله شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای مدیریت منابع سازمانی است که در این صنعت رشد بسیار پرشتابی را تجربه می‌کند. درآمد این شرکت در عرض یک سال گذشته با دو برابر افزایش به ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است. ادغام اپیکور با شرکت اکتیوانت یکی از مهم‌ترین دلایل رشد پرشتاب درآمدهای این شرکت بوده است. شرکت سولار سافت نیز که درآمد سالانه آن مبلغی در حدود ۹۰ میلیون دلار برآورد شده است، موافقت کرده است با دریافت یک میلیارد دلار در شرکت اپیکور ادغام شود.
شرکت سولار سافت هم اکنون دارای چهارصد کارمند و دو هزار مشتری در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکای شمالی است. انتظار می‌رود قرار داد خرید این شرکت در عرض ۴۵ روز آینده نهایی شود.
براساس این گزارش، شرکت اپیکور امیدوار است بتواند برخی از آخرین محصولات خود مثل راهکارهای هوشمندی تجاری و نرم افزارهای همراه را به مشتریان شرکت سولار سافت بفروشد و از این طریق درآمدهای خود را افزایش دهد. اپیکور در حالی اقدام به خرید این شرکت کرده است که چندی پیش جدید‌ترین نسخه از راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی خود را که اپیکور‌ای آر پی (Epicor ERP) نام داشت، روانه بازار کرد.
گفتنی است اپیکور تنها عرضه کننده راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی برای کسب و کارهای متوسط نیست که اقدام به خرید شرکت‌های دیگر و افزایش درآمد خود کرده است. رقیب اپیکور، شرکت اینفور نیز اقدام به خرید شرکت لاوسون سافت ویر کرد و توانست درآمد سالانه خود را به ۲.۸ میلیارد دلار افزایش دهد.