دوباره ۲۳ حفره امنیتی در Adobe Flash وصله شد

دوباره ۲۳ حفره امنیتی در Adobe Flash وصله شد

همکاران سیستم- شرکت Adobe یکه به‌روزرسانی امنیتی برای نرم‌افزار Flash عرضه کرد و در آن ۲۳ نقطه آسیب‌پذیر وصله شد که به گفته شرکت مذکور یکی از این حفره‌ها نیز به دست هکرها افتاده است.

به گزارش وبسایت ZDnet، این شرکت در بیانیه خود گفت: «Adobe آگاه است که حفره امنیتی CVE-۲۰۱۶-۱۰۱۰ به صورت محدود مورد استفاده قرار گرفته است و هدف حملات سایبری بوده است».

از بین حفره‌های امنیتی که امروز وصله شدند سه مورد به واسطه استفاده بیش از اندازه بروز می‌کردند، ۱۱ مورد در نتیجه استفاده رایگان نرم‌افزاری خود را نشان می‌دادند، یک مورد به واسطه انبوه فعالیت‌های نرم‌افزاری ایجاد می‌شد، و ۸ مورد هم در جریان اختلالات حافظه ایجاد می‌شدند.

این حفره‌های نرم‌افزاری کاربران سیستم‌های عامل ویندوز، OS X، لینوکس و Chrome OS را با مشکل مواجه کرد و مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری در سیستم Adobe AIR در سیستم‌های عامل ویندوز، OS X، اندروید و iOS با آن درگیر بودند.

شرکت توضیح داد کاربران مرورگرهای اینترنتی Chrome‌، Internet Explorer در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸، و مرورگر Edge مایکروسافت به صورت خودکار به‌روزرسانی را در اختیار می‌گیرند و این در حالی است که دیگر کاربران می‌بایست به صورت دستی نرم‌افزار Flash را به‌روز کنند یا اینکه با مراجعه به بخش Flash Player Download Center در سایت Adobe نسخه جدید را بارگذاری کنند.