دل دو رایانه جدید مبتنی بر کروم برای سازمان‌ها عرضه کرد

همکاران سیستم – شرکت دل در سری رایانه‌های قابل حمل Latitude Chromebooks دو محصول مخصوص کاربران سازمانی را با خدمات پشتیبانی جهانی، ابزارهای مدیریتی، طرح‌های ویژه نگهداری و سرویس Workspace One برای استفاده همزمان از دو سیستم عامل Chrome OS و ویندوز عرضه کرد.

دل با این اقدام گستره پشتیبانی خود از سیستم عامل Chrome OS گوگل را به 50 کشور و 10 زبان مختلف رساند. «برِت هانسِن» مدیر مرکز راهکارهای امنیتی و نرم‌افزاری مشتریان دل در این خصوص گفت: «هم اکنون فرصتی برای دو شرکت گوگل و دل فراهم شده است تا بتوانند میزان به کارگیری سیستم عامل Chrome OS را بدون هرگونه اختلال در مسیر خرید دستگاه‌های جدید و مالکیت مداوم رایانه‌های همراه توسط کاربران سازمانی گسترش دهند».

عرضه رایانه‌های Latitude 5400 و 5300 در سری محصولات Chromebooks دل فراتر از یک اتفاق سخت‌افزاری محسوب می‌شود. همکاری گوگل با شرکت دل در راستای استقرار هرچه بیشتر محصولات Chromebook صورت می‌گیرد و همچنین این امکان را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند دستگاه‌های بیشتر مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS را در فضاهای کاری و در کنار دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز مایکروسافت مورد استفاده قرار دهند.

سری رایانه‌های Chromebooks دل نخستین محصول در طرح رایانه‌های سازمانی Chromebook Enterprise گوگل محسوب می‌شوند و قرار است بر اساس برنامه‌ریزی‌‌های جدید تعداد بیشتری از رایانه‌ها مبتنی بر این سیستم عامل وارد فضاهای کاری شوند. دستگاه‌های مبتنی بر Chromebook Enterprise کنسول‌های ارتقا یافته برای مدیران شبکه را شامل می‌شوند، قابلیت‌های اختصاصی برای توسعه نرم‌افزار را در اختیار دارند و سیستم‌های امنیتی پیشرفته را در خود جا داده‌اند.

منبع: zdnet