دستیار دیجیتالی مایکروسافت ایمیل‌ها را هم مانیتور می‌کند

دستیار دیجیتالی مایکروسافت ایمیل‌ها را هم مانیتور می‌کند

همکاران سیستم- دستیار مجازی Cortana مایکروسافت نگاه عمیق‌تری به پست الکترونیکی کاربران می‌اندازد تا بتواند اطلاعیه‌ها و پیام‌های کاربردی‌تری را برای افراد منتشر کند.به گزارش وبسایت pcworld، در آخرین نسخه آزمایشی Windows ۱۰ Insider، دستیار دیجیتالی Cortana قادر است تمامی اتفاقاتی که کاربر از طریق پست الکترونیکی متعهد می‌شود را مانیتور کند و سپس بر اساس آن یک سیستم یادآوری کننده بسازد. به عنوان مثال تصور کنید یک کاربر به رئیس خود این متن را ایمیل کرده است: «من تا پایان امروز این گزارش را به دست تو می‌رسانم». در این شرایط Cortana کارت یادآوری کننده برای ارسال این گزارش را روی دیگر بخش‌ها قرار می‌دهد تا کاربر آن را فراموش نکند.
مرکز خبری The Verge در این خصوص توضیح داد فرآیند یادآوری کننده در دستیار دیجیتالی مایکروسافت کاملا خودکار انجام نمی‌شود. کاربران می‌بایست روی یک گزینه در منوی اصلی Cortana کلیک کنند تا سیستم یادآوری برای آنها فعال شود. بر این اساس اتفاقات غیرضروری برای آنها یادآوری نمی‌شود.
همچنین با توجه به اینکه اسکن کردن پست الکترونیکی به صورت محدود در دستگاه دیجیتالی کاربر صورت می‌گیرد، مایکروسافت اطلاعات مربوط به ایمیل‌ها را ذخیره نمی‌کند، مگر آنکه کاربر کلید Set Reminder را زده باشد.
کاربران همچنین می‌توانند در صورت عدم تمایل این قابلیت را غیرفعال کنند تا کارت‌های یادآوری مربوط به پست الکترونیک را دریافت نکنند.