دستگیری سارقان اینترنتی 6 میلیون دلاری

همکاران سیستم – در مجموع 80 فردی که مشکوک به حضور در گروه بزرگ «تجارت مصالحه ایمیلی» (BEC) بودند و در یک شبکه کلاهبرداری اینترنتی فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

وزارت دادگستری آمریکا هفته گذشته از دادخواست هیئت منصفه فدرال برای 252 فقره تخلف اینترنتی و متهمان مربوط به آن پرده برداشت و دادستان‌های مرتبط با این پرونده توضیح دادند «طی یک توطئه گسترده برای سرقت میلیون‌ها دلار از طریق طرح‌های کلاهبرداری و پولشویی از طریق شبکه‌های مستر در لس‌آنجلس، این گروه بزرگ مشغول به فعالیت بوده است».

بخش اعظم افرادی که طی این اقدام دستگیر شدند از اتباع نیجریه بودند. در مجموع 14 بازداشت مرتبط با این پرونده در سراسر آمریکا صورت گرفته است و با این وجود به نظر می‌رسد تعداد بیشتری از این باند تبهکار که عمدتا در نیجریه حضور دارند، هنوز دستگیر نشده‌اند.

دادستان‌های ایالات متحده ادعا می‌کنند که مظنونان مرتبط با کلاهبرداری بزرگ BEC، سرقت‌های اینترنتی و فعالیت‌های کلاهبرداری آنلاین به طور خاص با هدف قرار دادن سالمندان اقدامات خود را پیش می‌بردند.

در این اقدامات کاهبردارانه کسب و کارهای کوچک و بزرگ در سراسر جهان نیز مورد هدف قرار گرفتند. شرکت‌های حقوق به طور ویژه از مهم‌ترین اهداف این کلاهبرداری‌ها بودند.

برخی قربانیان در این عملیات‌ها صدها هزار دلار را از دست دادند. سیستم امنیتی آمریکا توضیح داد دستکم 6 میلیون دلار به واسطه اقدامات این گروه کلاهبرداری به سرقت رفته است و این گروه برای کلاهبرداری 40 میلیون دلاری برنامه‌ریزی داشته است.

منبع: zdnet