دسترسی به خدمات ابری گوگل آسان‌تر شد

همکاران سیستم- شرکت گوگل از راه‌اندازی طرحی به نام «یکپارچه‌سازی شرکای خدمات ابری گوگل» خبر داد که در اصل به عنوان یک ابزار انعطاف‌پذیر برای ایجاد ارتباط جدید بین مراکز داده و پلتفرم گوگل محسوب می‌شود تا امکان استقرار خدمات رایانش ابری دوگانه آسان‌تر شود.
این طرح که با نام Partner Interconnect شناخته می‌شود این امکان را برای سازما‌ن‌ها فراهم می‌کند تا از طریق خدمات ۲۳ شرکت همکار گوگل در سراسر جهان به سرویس رایانش ابری Google Cloud دسترسی داشته باشند.


شرکت گوگل اکتبر گذشته سرویس دیگری را با نام Dedicated Interconnect راه‌اندازی کرده بود که قابلیت دسترسی به خدمات رایانش ابری با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را فقط ایجاد می‌کرد. در مقابل سرویس Partner Interconnect به کاربران امکان می‌دهد متناسب با نیاز خود از ۵۰ مگابیت بر ثانیه تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه سرعت مورد نیاز خود را انتخاب کنند و این اتفاق برای شرکت‌های کوچک و متوسط بسیار مناسب خواهد بود.
از جمله شرکت‌های بزرگ که در این طرح با گوگل همکاری دارند و از خدمات مربوطه استفاده می‌کنند می‌توان به AT&T، Cologix، Internet۲ و ورایزن در آمریکای شمالی،‌ و AT TOKYO، KDDI، NRI، NTT و سافت‌بانک در ژاپن، و همچنین BT،‌ اورنج، تلمارس و تلیا کریِر در منطقه خاورمیانه و اروپا، و Macquarie و Megaport در استرالیا، Colt، DE-CIX، Digital Realty، Equinix، IXReach، Level۳، Tata Communications و Zayo در دیگر نقاط جهان اشاره کرد.

منبع: zdnet