در سال 2016 بیشترین سرمایه‌گذاری IT به سیستم‌های پردازش ابری اختصاص می‌یابد

در سال 2016 بیشترین سرمایه‌گذاری IT به سیستم‌های پردازش ابری اختصاص می‌يابد

همکاران سیستم- میزان استفاده از ابزارهای پردازش ابری در حال افزایش است و این طور که مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود اعلام کرده است،‌ روند رو به‌ رشد این محصولات باعث خواهد شد تا در سال 2016 میلادی بخش عمده‌ای از هزینه‌های صرف شده در حوزه فناوری اطلاعات به ابزارهای پردازش ابری اختصاص یابد.

به گزارش وب‏سایت digitimes، کارشناسان همچنین اعلام کرده‌اند که سال2016، سال ویژه‌ای برای ابزارهای پردازش ابری خواهد بود که طی آن سیستم‌های ابری شخصی به سیستم‌های ابری چندگانه روی می‌آورند و حدود نیمی از سازمان‌ها تا پایان سال 2017 به سیستم‌های پردازش ابری چندگانه مجهز می‌شوند.

مرکز تحقیقاتی گارتنر ابزارهای پردازش ابری را به عنوان یک روش جدید پردازشی تعریف کرده است که در آن توانایی‌های مقیاس‌پذیر و قابل‌ارتجاع IT به عنوان سرویس‌های مبتنی بر فناوری‌های اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این فرآیند نوید یک تحول بزرگ در بخش مثبت و منفی را در حوزه ابزارهای سازمانی می‌دهد. همچنین باید توجه داشت که افزایش محبوبیت ابزارهای پردازش ابری به یک بخش داغ در این صنعت تبدیل می‌شود که در روش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

“کریس هوارد”(Chris Howard) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «درمجموع باید گفت که یک روند بسیار واقعی پیش‌روی پلتفورم‌های پردازش ابری و همچنین فرآیندهای موجود برای تطابق با این پلتفورم‌ها وجود دارد».

“اد اندرسون”(Ed Anderson) مدیر تحقیقات گارتنر هم در این باره توضیح داد: «درآمد حاصل از خدمات پردازش ابری در کشور هند بین سال‌های 2012 تا 2017 میلادی با رشد ترکیبی سالانه 33.2 درصد در تمام بخش‌های مختلف بازار پردازش ابری افزایش می‌یابد. برخی بخش‌ها از جمله نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمت(SaaS) و زیرساخت‌های به‌عنوان خدمت(IaaS) رشد بیشتری در این زمینه خواهند داشت و برای این دوره زمانی 5 ساله میزان رشد آن‌ها به‌ترتیب 34.4 و 39.8 درصد گزارش شده است».