در سال ۲۰۱۳ روزانه ۸۲ هزار بدافزار تولید شده است

در سال ۲۰۱۳ روزانه ۸۲ هزار بدافزار تولید شده است

همکاران سیستم- گزارش شرکت پاندا سکوریتی نشان می‌‏دهد در سال ۲۰۱۳ روزانه به طور متوسط ۸۲ هزار بدافزار امنیت دنیای سایبر را تهدید می‌‏کرده‏اند.
به گزارش وب‏سایت pcworld، چهل سال از زمانی که اولین بدافزار‌ها به وجود آمدند، می‌‏گذرد اما چنانکه گزارش شرکت امنیتی پاندا سکوریتی (Panda Security) نشان می‌‏دهد ۲۰ درصد از کل بدافزارهایی که تاکنون وجود داشته است در سال ۲۰۱۳ به وجود آمده است. این ۲۰ درصد معادل ۳۰ میلیون بدافزار جدید است. به عبارتی می‌‏توان گفت در سال ۲۰۱۳ به طور متوسط روزانه ۸۲ هزار بدافزار تولید شده است.
آمار و ارقام گزارش شرکت پاندا نشان می‌‏دهد اگر کاربری در هر ماه فقط هدف یک بدافزار جدید قرار گرفته باشد باز هم از ۹۹.۹۹۹۹ درصد از کل بدافزار‌ها در امان بوده است. این گزارش همچنین نشان می‌‏دهد بیش از هفت دهم بدافزارهایی که در سال ۲۰۱۳ به وجود آمده‏اند از جنس تروجان هستند. تحلیل‏گران پاندا تعداد این تروجان‏‌ها را بیش از ۲۱ میلیون عدد اعلام کرده‏اند. بقیه بدافزار‌ها ترکیبی از کرم‏‌ها (۱۳.۳ درصد)، ویروس‏‌ها (۸.۴۹ درصد)، آگهی‏افزار‌ها و جاسوس‏افزار‌ها (۶.۹۳ درصد) هستند معدود بدافزارهای باقیمانده نیز در رده «سایر» قرار می‌‏گیرند.
بر اساس این گزارش، ۵۴.۰۳ درصد از کل بدافزارهای کشف‏شده به کشور چین تعلق داشته است و این کشور را می‌‏توان آلوده‏‌ترین کشور جهان دانست. چین بیشترین میزان کاربران ویندوز ایکس پی مایکروسافت را نیز در خود جای داده است. پژوهشگران احتمال داده‏اند این دو چندان بی‏ربط به هم نباشد.
تحلیل‏گران پاندا دریافته‏اند شبکه اجتماعی توئیتر در سال ۲۰۱۳ بیش از همه هدف حمله بدافزار‌ها قرار گرفته است. فیس بوک، اپل و مایکروسافت نیز از این نظر در رده‏های بعدی قرار دارند. این چهار شرکت هدف حملات بسیار پیچیده‏ای قرار گرفته‏اند که آسیب‏پذیری پلت‏فرم جاوا یکی از مهم‌ترین روزنه‏های مورد استفاده مهاجمین بوده است.