درهای دفتر کارتان را با فناوری پردازش ابری قفل کنید

همکاران سیستم- یک شرکت آمریکایی عرضه کننده قفل‌های پیشرفته در و پنجره، فناوری جدیدی ساخته که افراد به کمک آن می‌توانند از فواصل دور درهای منازل و دفا‌تر کار خود را قفل کنند. ویژگی جالب این دستگاه این است که با فناوری پردازش ابری کار می‌کند.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت سیمپلی سی کی (Simplicikey) قفل‌های جدیدی عرضه کرده است که برای باز و بسته کردن آن‌ها نیازی به حضور فیزیکی صاحب منزل یا دفتر کار نیست، بلکه از راه دور و از طریق فناوری‌های پردازش ابری می‌توان آن‌ها را باز و بسته کرد.
بر اساس این گزارش، فناوری جدید شرکت سیمپلی سی کی دارای یک رابط تحت وب است که می‌توان آن را روی ابزارهای همراهی مثل رایانه‌های لوحی و یا گوشی‌های هوشمند نصب کرد و از هر جایی و با هر فاصله‌ای از آن استفاده کرد. البته کاربرانی که می‌خواهند از فاصله نزدیک‌تر قفل در منزل یا دفتر کار خود را باز و بسته کنند، می‌توانند از فناوری دیگر این شرکت استفاده کنند که کی فوب (Keyfob) نام دارد.
این فناوری جدید در حال حاضر با سیستم‌های عامل اندروید و آی او اس سازگار است. یکی از ویژگی‌های فناوری جدید شرکت سیمپلی سی کی این است که کاربران می‌توانند گذرواژه‌های مختلفی را بر روی آن تعبیه کنند و بدین طریق به افراد خاصی اجازه دهند این قفل‌ها را باز و بسته کنند.
قیمت این قفل و کلید تحت پردازش ابری در وب سایت شرکت عرضه کننده ۲۵۰ دلار اعلام شده است. بنا بر توضیحات سازندگان می‌توان این فناوری را در عرض ۳۰ دقیقه جایگزین قفل‌های کلیدخور کنونی کرد.
شرکت سیمپلی سی کی اعلام کرده قفل‌های تحت پردازش ابری این شرکت که کی کلود (KeyCloud) نام دارد، از اکتبر سال ۲۰۱۳ روانه بازار خواهد شد، ولی فناوری کی فوب این شرکت زود‌تر وارد بازار خواهد شد.