اپل هر ثانیه 10 هزار دلار درآمد کسب می‌کند

شرکت اپل با انتشار گزارش مربوط به فصل سوم سال مالی 2021 اعلام کرد که در این بازه زمانی 90 روزه موفق شد درآمدی بالغ بر 81.4 میلیارد دلار به دست آورد.

براساس این گزارش گفته شد شرکت تولیدکننده آیفون روزانه به طور میانگین 900 میلیون دلار درآمد داشته و به عبارت دیگر می‌توان گفت این شرکت هر ساعت 38 میلیون دلار، هر دقیقه 628 هزار دلار و هر ثانیه 10 هزار دلار کسب درآمد کرده است. این رقم یک رکورد قابل ملاحظه است.

با این توضیحات اپل باید چه میزان از محصولات خود را به فروش برساند تا به این میزان از درآمد برسد؟

شرکت اپل اطلاعات جزئی در مورد واحدهای فروش خود در اختیار مراکز خبری نمی‌گذارد. با این وجود می‌توان در این زمینه گمانه زنی‌هایی را انجام داد. برای نمونه می‌توان از آیفون به عنوان بزرگ‌ترین منبع درآمد اپل شروع کرد.

با فرض بر اینکه متوسط قیمت فروش (ASP) هر دستگاه گوشی هوشمند آیفو 700 دلار باشد، با توجه به خط تولید، قیمت‌های مختلف و برآوردهای تحلیلی صورت گرفته می‌توان نتیجه گرفت تعداد آیفون‌های فروخته شده در بازه زمانی 90 روزه بسیار چشم‌گیر بوده است.

درآمد شرکت اپل در این بازه زمانی 39.57 میلیارد دلار بوده و بنابراین می‌توان نتیجه گرفت در این سه ماه 56.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون به فروش رسیده است.

حال اگر میانگین قیمت هر دستگاه رایانه مک 1300 دلار در نظر گرفته شود، با توجه به اینکه درآمد اپل از این محصول 8.2 میلیارد دلار بوده بنابراین در فصل سوم 6.3 میلیون دستگاه مک به فروش رسیده است.

منبع: zdnet