درآمد ۷ میلیارد دلاری مایکروسافت از خدمات ابری ظرف سه ماه

همکاران سیستم- مایکروسافت توانست در فصل چهارم سال مالی ۲۰۱۸ فراتر از پیش‌بینی‌های قبلی جلو برود تا در همین دوره سه ماهه مجموع درآمدها بخش خدمات رایانش ابری آن با رشد ۵۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶.۹ میلیارد دلار برسد.
نتایج مالی مایکروسافت مانند فصول قبلی نشان داد که این شرکت بزرگ نرم‌افزاری با حداکثر توان به جلو حرکت می‌کند. این کمپانی گزارش داد مجموع سود خالص آن در فصل پایانی سال مالی گذشته ۸.۹ میلیارد دلار یا به عبارت دیگر ۱.۱۴ دلار به ازای هر سهام آن در بازار بورس بوده است تا با این توضیح مایکروسافت در این فصل بتواند مجموع درآمدهای خود را با رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به عدد ۳۰.۱ میلیارد دلار برساند. درآمد غیرحسابرسی شده (non-GAAP) مایکروسافت در این فصل هم ۱.۱۳ دلار به ازای هر سهام گزارش شد.
وال استریت پیش‌بینی کرده بود که مایکروسافت در سه ماه پایانی سال مالی ۲۰۱۸ میلادی خود به ازای هر سهام خود ۱.۰۸ دلار به دست می‌آورد تا مجموع درآمدهای آن به ۲۹.۲ میلیارد دلار برسد.
«ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت توضیح داد سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در بخش خدمات رایانش ابری و سیستم‌های نوین باعث شد این شرکت در یک سال گذشته بتواند ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند. شرکت مایکروسافت همچنین به تازگی مرکز GitHub را خریداری کرده است.
مرکز توسعه خدمات رایانش ابری مایکروسافت هم اکنون ارزشی بالغ بر ۲۷ میلیارد دلار دارد و درآمد بخش Azure در این شرکت در فصل چهارم سال مالی طی شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۹ درصد افزایش یافته است.

منبع: Zdnet