درآمد ۳.۹ میلیارد یورویی شرکت سپ در سه ماهه سوم سال جاری

همکاران سیستم- جدید‌ترین گزارش مالی شرکت سپ نشان می‌دهد این شرکت توانسته در سه ماهه سوم سال جاری نرخ رشد درآمدی خود را همچنان دو رقمی نگه دارد. درآمد سپ که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای کسب و کار در سراسر جهان است، در سه ماهه سوم سال جاری ۱۶ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل گزارش شده است.
به گزارش وب سایت itworld، شرکت سپ در گزارش جدید خود اعلام کرده است در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۳.۹ میلیارد یورو (۵ میلیارد دلار آمریکا) درآمد داشته که این رقم حدود ۱۶ درصد بیشتر از درآمد این شرکت در دوره مشابه سال قبل است. شرکت سپ در ارزیابی‌های خود از استانداردهای گزارش دهی مالی بین المللی (آی اف آر اس) استفاده کرده است.
براساس این گزارش، درآمد شرکت سپ در بازار نرم افزار‌ها با ۱۷ درصد رشد به ۱ میلیارد یورو و درآمد حاصل از خدمات نرم افزاری این شرکت نیز با حدود ۱۹ درصد رشد به ۳.۲ میلیارد یورو رسیده است. گرچه آمار و ارقام مربوط به درآمدهای خام سپ روند روبه رشدی را نشان می‌دهد، اما سود خالص این شرکت در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ حدود ۵۱ درصد کاهش یافته است. تحلیل گران معتقدند ۶۴ میلیون یورویی که سپ چندی پیش صرف خرید شرکت آریبا کرد، یکی از دلایل کاهش سود این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری بوده است.
براساس این گزارش، شرکت سپ در سه ماهه سوم سال جاری توانسته با عرضه خدمات مربوط به پایگاه داده‌های هانا حدود ۸۳ میلیون یورو درآمد کسب کند. سپ پیش بینی کرده است در کل سال ۲۰۱۲ بتواند حدود ۳۲۰ میلیون یورو از محل عرضه این خدمات درآمد کسب کند. درآمد این شرکت نیز از محل عرضه نرم افزار‌ها و راهکارهای همراه به ۴۸ میلیون یورو رسیده است. درآمد پیش بینی شده سپ از این راهکار‌ها برای کل سال ۲۲۰ میلیون یورو است.
شرکت سپ پیش بینی کرده است سود عملیاتی خود را در سال ۲۰۱۲ بتواند به رقمی بین ۵.۰۵ میلیارد تا ۵.۲۵ میلیارد یورو برساند که در مقایسه با رقم ۴.۷۱ میلیارد یورویی سال ۲۰۱۱ رشد قابل توجهی خواهد داشت.
این گزارش همچنین نشان می‌دهد شرکت سپ در سه ماهه سوم سال جاری توانسته کارکنان خود را از ۵۴.۵۸۹ نفر در سال ۲۰۱۱ به ۶۱.۳۴۴ نفر افزایش دهد که این ارقام از رشد ۱۲ درصد نیروی کار سپ در دوره مورد بررسی حکایت می‌کند.