درآمد ۲ میلیارد دلاری عرضه کنندگان ابزارهای امنیتی در سه ماهه سوم ۲۰۱۲

درآمد ۲ میلیارد دلاری عرضه کنندگان ابزارهای امنیتی در سه ماهه سوم ۲۰۱۲

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‌های بین المللی (آی دی سی) در گزارشی اعلام کرده است بازار راهکار‌ها و ابزارهای امنیتی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ در مقایسه با دوره‌های قبلی رشد کمتری داشته است.
به گزارش وب سایت idc، بازار ابزارهای امنیتی از نظر میزان درآمد عرضه کنندگان و میزان ارسال این محصولات در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل از آن، رشد نسبتاً اندکی داشته است. درآمد عرضه کنندگان این ابزار‌ها در این دوره با ۵.7 درصد به رقم ۲ میلیارد دلار رسیده است، اما ارسال و تولید این ابزار‌ها با یک درصد رشد به 022. 499 واحد رسیده است. این در حالی است که درآمد عرضه کنندگان این بازار در سه ماهه دوم ۲۰۱۲ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل از آن ۶. ۶ درصد و میزان تولید و ارسال این ابزار‌ها 8. 5 درصد رشد داشته است.
بر اساس این گزارش، بازار ابزارهای امنیتی در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام (به غیر از ژاپن) پرشتاب‌ترین رشد را داشته است. این بازار در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 3. 13 درصد رشد داشته است. بازارهای اروپای غربی نیز با رشد 5. 0 درصدی کمترین نرخ رشد در سطح جهان را داشته است. بازار ژاپن نیز رشدی 3. 8 درصدی را تجربه کرده است و نرخ رشد بازارهای اروپای مرکزی و شرقی، خاورمیانه و کشورهای آفریقایی نیز ۷.9 درصد بوده است. بازار این ابزار‌ها در ایالات متحده آمریکا 6. 4 درصد رشد داشته است که این میزان 2. 1 درصد کمتر از نرخ رشد بازار این ابزار‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ است.
این گزارش نشان می‌دهد پنج شرکت عرضه کننده ابزارهای امنیتی در مجموع 5. 48 درصد از بازار این محصولات را از آن خود کرده‌اند. سیسکو در این بازار با سهمی 2. 16 درصدی بر‌ترین جایگاه را در اختیار دارد. البته سهم این شرکت در دوره مشابه قبلی 3. 17 درصد بوده است. جایگاه دوم این بازار را نیز شرکت چک پوئینت از آن خود کرده است. این شرکت 8. 12 درصد از این بازار را در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ از آن خود کرده بود. شرکت‌های جونیپر، فورتینت و مک کافی نیز رده‌های سوم تا پنجم این بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
برآوردهای آی دی سی نشان می‌دهد در این بازار ابزارهای مدیریت تهدیدات مشترک (یو تی ‌ام) با ۲۴ درصد رشد بیشترین رشد در این بازار را داشته است. بازار فایروال‌ها و وی پی ان‌ها نیز ۲۶.7 درصد رشد داشته است. بازار این محصولات بخش زیادی از رشدشان را مرهون رشد 3. 7 درصدی درآمد شرکت‌های سیسکو و جونیپر هستند.