درآمد سه ماهه IBM به ۲۴.۴ میلیارد دلار رسید

درآمد سه ماهه IBM به ۲۴.۴ میلیارد دلار رسید

همکاران سیستم- گزارش درآمدی IBM نشان می‌دهد این شرکت در سه ماهه دوم توانسته با درآمد ۲۴.۴ میلیارد دلاری خود عملکردی فراتر از انتظار تحلیل‌گران داشته باشد.
به گزارش رویترز، شرکت IBM در سه ماهه دوم امسال درآمد خود را به ۲۴.۴ میلیارد دلار رسانده است که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲ درصد کاهش داشته است. IBM باوجود این اُفت درآمدی، عملکردی فراتر از انتظار داشته است، چرا که تحلیل‌گران انتظار یک درآمد ۲۴.۱ میلیارد دلاری را می‌کشیدند. سود خالص IBM نیز از ۳.۲ میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال گذشته به ۴.۱ میلیارد دلار در این دوره رسیده است.
بر اساس این گزارش، درآمد IBM از محل فروش محصولات نرم‌افزاری در این دوره با یک درصد رشد به ۶.۵ میلیارد دلار رسیده است. تحلیل‌گران انتظار داشتند IBM در این بخش قوی‌تر عمل کند و درآمدهای خود را تا ۳ درصد افزایش دهد. درآمدهای حاصل از محل فروش محصولات سخت‌افزاری نیز در این دوره با ۱۱ درصد کاهش به ۳.۳ میلیارد دلار رسیده است. این هشتمین فصل مالی است که درآمدهای IBM از این بخش با نرخی دو رقمی کاهش می‌یابد.
کارنامه آی بی ام نشان می‌دهد درآمد این شرکت از بخش‌های راهبردی و مهمی مثل واحد تحلیل‌گرهای تجاری ۷ درصد، درآمدهای حاصل از خدمات پردازش ابری ۵۰ درصد و درآمد محصولات امنیتی نیز ۲۰ درصد رشد داشته است.
گفتنی است این شرکت در ژانویه امسال واحد خدمات مراقبت از مشتری خود را به شرکت سینکس (Synnex) فروخت. این واحد در سال ۲۰۱۳ برای حدود ۱.۲ میلیارد دلار درآمد نصیب IBM کرده بود. آی بی ام انتظار داشت فروش این واحد باعث کاهش ۳۰۰ میلیون دلاری درآمدهای این شرکت در مقایسه با سه ماهه قبل شود.