درآمد سه ماهه گوگل ۲۲ درصد افزایش یافت

درآمد سه ماهه گوگل ۲۲ درصد افزایش یافت

همکاران سیستم- شرکت گوگل در سه ماهه دوم سال جاری درآمد خود را با ۲۲ درصد افزایش به ۱۵.۹ میلیارد دلار رسانده است، اما نتوانسته انتظار تحلیل‌گران وال استریت را برآورده کند.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، شرکت گوگل توانسته است درآمد سه ماهه دوم خود را به ۱۵.۹۶ میلیارد دلار برساند که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۲۲ درصد بیشتر است. گوگل سود خود  در این دوره را نیز ۳.۴ میلیارد دلار اعلام کرده است، رقمی که تحلیل‌گران وال استریت را راضی نکرده است.
شرکت گوگل بخش زیادی از رشد درآمدش را مرهون آگهی‌ها و لینک‌های تبلیغاتی است. درآمد گوگل از کلیک‌های پولی شبکه تبلیغاتی‌اش در این دوره ۹ درصد افزایش یافته است، البته درآمد حاصل از این کلیک‌ها بر روی وب‌سایت‌های خود گوگل مثل Youtube  و Google Map رشدی ۳۳ درصدی داشته است. این غول جستجوگر هم‌اکنون در تلاش است جای پای خود را بازار آگهی‌های تبلیغاتی همراه محکم کند. برآوردهای تحلیل‌گران نشان می‌دهد سهم گوگل از تبلیغات همراه در آمریکا در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.
گوگل ادعا کرده است توانسته جریان نقدینگی  بخش App Store  و Google Play را در این دوره تقویت کند و درآمد حاصل از واحد Chrome Book  را نیز افزایش دهد. این شرکت که در سه ماهه دوم امسال موفق شده است حدود یک میلیون از لپ‌تاپ‌های Chrome Book خود را به مدارس بفروشد، جزئیات بیشتری را درباره عملکرد خود در این دو بخش منتشر نکرده است.
بر اساس این گزارش، گوگل تعداد کارکنان خود در پایان سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۵۲ هزار و ۶۹ نفر اعلام کرده است. این در حالی است که این رقم در پایان ماه مارس سال جاری ۴۹ هزار و ۸۲۹ نفر گزارش شده بود. گوگل همچنین اعلام کرده است نیکش آرورا، مدیر تجاری این شرکت قصد دارد از گوگل خداحافظی کند و به شرکت سافت‌بانک بپیوندد. امید کردستانی، یکی از کارکنان با تجربه گوگل قرار است جای خالی وی در این پست را پر کند.