درآمد سه ماهه سوم اوراکل به ۹.۳ میلیارد دلار رسید

درآمد سه ماهه سوم اوراکل به ۹.۳ میلیارد دلار رسید

همکاران سیستم- شرکت اوراکل، یکی از بر‌ترین عرضه‌‏کنندگان راهکارهای کسب و کار توانسته در سه ماهه سوم سال مالی خود درآمد‌هایش را ۴ درصد افزایش دهد و به ۹.۳ میلیارد دلار برساند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت اوراکل در سه ماهه سوم سال مالی خود توانسته درآمدهای ناخالصش را به ۹.۳ میلیارد دلار و درآمد خالص خود را با رشدی ۲ درصدی به ۲.۶ میلیارد دلار برساند. افزایش فروش راهکارهای پردازش ابری و رشد درآمدی بخش سخت‌‏افزارهای اوراکل از جمله مهم‌ترین دلایل این رشد درآمدی اعلام شده است.
شرکت اوراکل در این دوره توانسته است درآمدهای بخش فروش سخت‏‌افزارهای خود را با ۸ درصد رشد به ۷۲۵ میلیارد دلار برساند. این شرکت پس از خرید شرکت سان میکروسیستم پیوسته با کاهش درآمدهای بخش سخت افزارهای خود دست به گریبان بود و از آن زمان به بعد این اولین بار است که شاهد رشد درآمدی در این بخش است. بخش پشتیبانی سیستم‌‏های سخت‏‌افزاری اوراکل نیز در سه ماهه مالی منتهی به ۲۸ فوریه ۵۹۸ میلیون دلار نصیب این شرکت کرده است که این رقم ۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل است.
فروش مجوزهای نرم‏‌افزاری و اشتراک‏ خدمات پردازش ابری اوراکل نیز در این دوره ۴ درصد رشد داشته است و در مجموع ۲.۴ میلیارد دلار درآمد برای این شرکت به همراه داشته است. به‏‌روز کردن مجوزهای نرم‏‌افزاری و پشتیبانی از محصولات نرم‏‌افزاری نیز ۴.۶ میلیارد دلار درآمد نصیب اوراکل کرده است که این رقم ۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل است.