درآمد سه ماهه آمازون به بیش از ۱۷ میلیارد دلار رسید

درآمد سه ماهه آمازون به بیش از ۱۷ میلیارد دلار رسید

همکاران سیستم- شرکت آمازون اعلام کرده است در سه ماهه سوم سال جاری بیش از ۱۷ میلیارد دلار درآمد داشته است.
به گزارش وب‏‌سایت businesswire، شرکت آمازون که یکی از بزرگ‌ترین غول‏‌های دنیای خدمات پردازش ابری محسوب می‌‏شود، توانسته در سه ماهه سوم امسال ۰۹. ۱۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند. تحلیل‏گران وال استریت انتظار داشتند درآمد سه ماهه آمازون به ۷۶. ۱۶ میلیارد دلار برسد و ارزش هر سهم این شرکت نیز ۹ سنت کاهش یابد. عملکرد سه ماهه آمازون پیش‌‏بینی تحلیل‏گران در مورد درآمد را برآورده نکرد، اما پیش‌‏بینی‏‌ها درباره کاهش ارزش سهام را محقق کرد. کاهش ۴۱ میلیون دلاری درآمد خالص آمازون باعث شد ارزش هر سهم این شرکت ۹ سنت کاهش یابد.
شرکت آمازون در این گزارش آخرین فعالیت‏‌ها و اقدامات خود را نیز تشریح کرده است که از جمله آن‌ها می‌‏توان به این موارد اشاره کرد: معرفی کیندل فایر جدید اچ دی ایکس، عرضه قابلیت‏‌های جدیدی برای کسب و کار‌ها بر روی نسخه سوم سیستم عامل فایر که موجیتو نام گرفته است، ارتقای کتابخوان‏‌های کیندل، راه‌‏اندازی یک اپ استور ویژه توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاری، راه‌‏اندازی بازار مجازی برای خرید و فروش آثار هنری، خرید شرکت تِن مارک که در زمینه آموزش ریاضی به دانش‌‏آموزان و والدین در سراسر کشور کمک می‌‏کند، ارتقای خدمات تحت وب آمازون (AWS) و ارتقای پایگاه‏‌های داده مای اس کیو ال (MySQL).
بر اساس این گزارش، پایگاه خدمات تحت وب آمازون که یکی از مهم‌ترین خدمات پردازش ابری این شرکت محسوب می‌‏شود، در حال حاضر به بیش از ۲۴۰۰ موسسه آموزشی و ۶۰۰ نهاد و سازمان دولتی در آمریکا خدمات ارائه می‌‏کند.
شرکت آمازون همچنین پیش‌‏بینی کرده است که در سه ماهه چهارم امسال بتواند درآمدی بین ۵. ۲۳ میلیارد دلار تا ۵. ۲۶ میلیارد دلار کسب کند. علت رشد ۱۰ تا ۲۵ درصدی درآمد آمازون در سه ماهه چهارم این است که بازار خرید و فروش محصولات و محتواهای دیجیتال این شرکت در روزهای تعطیلات پایان سال میلادی پر رونق می‌‏شود.