درآمد سالانه سیسکو از مرز ۴۸ میلیارد دلار گذشت

درآمد سالانه سیسکو از مرز ۴۸ میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- شرکت سیسکو، بزرگترین عرضه‏‌کننده راهکارها و تجهیزات شبکه‏‌ای در جهان توانسته است درآمد سه ماهه چهارم سال مالی خود را به ۱۲.۴ میلیارد دلار و درآمد سالانه خود را به ۴۸.۶ میلیارد دلار افزایش دهد.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت سیسکو توانسته است در سه ماهه منتهی به ۲۷ ژوئیه درآمد خود را با ۶ درصد افزایش در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ۱۲.۴ میلیارد دلار برساند. درآمد خالص این شرکت نیز در این دوره با ۱۸ درصد رشد به ۲.۳ میلیارد دلار رسیده است. در پی اعلام درآمد سه ماهه سیسکو، ارزش سهام این شرکت در بورس با ۱۷ درصد افزایش به ۰.۴۲ دلار رسیده است.
براساس این گزارش، درآمد سالیانه سیسکو امسال با ۵.۵ درصد رشد به ۴۸.۶ میلیون دلار و سود این شرکت نیز با ۲۵ درصد رشد به ۱.۸۶ میلیارد دلار رسیده است.
جان چامبرز، مدیر عامل سیسکو با اشاره به موفقیت‏‌های مالی شرکتش در این دوره گفته است: امید و اطمینان من به اینکه به شرکت آی تی شماره یک جهان تبدیل شویم، در حال افزایش است. امروزه مشتریان و شرکای ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند کمک‏ سیسکو برای جهت‏‌یابی موفقیت‌‏آمیز در شرایط بی‌‏ثبات جهانی هستند. آنها اهمیت داشتن شریکی را که نه تنها در حوزه محصولات خود پیشرو است، بلکه می‏‌تواند فناوری‏‌ها و راهکارهای مختلف را در قالب یک معماری یکسان و با هزینه‏‌های عملیاتی پایین عرضه کند، درک کرده‏‌اند.
گزارش دیگری حاکی از این است که شرکت سیسکو علی‌رغم افزایش درآمدهای خود قصد دارد حدود ۴ هزار شغل را از بدنه سازمانی خود حذف کند تا بدین وسیله بتواند با چابکی و شتاب بیشتری به رشد خود ادامه دهد. این شرکت هنوز اعلام نکرده این مشاغل را از کی و در کدام یک از بخش‌‏های زیرمجموعه خود حذف خواهد کرد، اما گفته انتظار دارد از این طریق حدود ۵۵۰ میلیون دلار از هزینه‏‌هایش را کاهش دهد. سیسکو قرار است از سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۴ خود که از ۲۸ ژوئیه شروع شده است، اولین اقدامات خود را برای کاهش ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار از هزینه‏‌هایش را انجام دهد.