درآمد اینفوسیس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ به 9. 1 میلیارد دلار رسید

درآمد اینفوسیس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ به 9. 1 میلیارد دلار رسید

همکاران سیستم- گزارش درآمدی اینفوسیس نشان می‌دهد درآمد این شرکت هندی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ به رقم 9. 1 میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش وب سایت cio، شرکت اینفوسیس که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای کسب و کار و یکی از فعالان صنعت برون سپاری در هند است توانسته در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی درآمد خود را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8. 5 درصد افزایش دهد و آن را به 9. 1 میلیارد دلار برساند. یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش درآمد اینفوسیس خرید شرکت لودستون هولدینگ توسط این شرکت اعلام شده است. لودستون یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مشاوره‌های مدیریتی مستقر در زوریخ آلمان است که در زمینه نصب و استفاده از راهکارهای کسب و کار شرکت سپ تخصص دارد. بر اساس این گزارش، شرکت اینفوسیس 1. 2 درصد از نرخ رشد خود در این دوره را مرهون خرید شرکت لودستون هولدینگ است.
علیرغم اینکه درآمد شرکت اینفوسیس در سه ماهه سوم سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است، اما سود خالص این شرکت هندی کاهش یافته است. سود خالص اینفوسیس در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ رقمی معادل ۴۵۸ میلیون دلار بوده است، اما این رقم در سه ماهه چهارم ۲۰۱۲ به ۴۳۴ میلیون دلار کاهش یافته است. سرمایه گذاری‌های جدید، هزینه استخدام نیروهای جدید و افزایش ۶ درصدی دستمزد‌ها در هند از جمله دلایل کاهش سود خالص این شرکت اعلام شده است. اینفوسیس در سال گذشته ۹۷۷ نیروی جدید استخدام کرده و نیروی کار خود را به ۱۵۵ هزار و ۶۲۹ نفر افزایش داده است. این شرکت مشتریانی از سراسر جهان دارد و به تازگی نیز توانسته است نفوذ خود در بازارهای نوظهوری مثل برزیل، چین، مکزیک، کره جنوبی و ژاپن را افزایش دهد. با این همه حدود ۸۵ درصد از درآمد این شرکت از بازارهای آمریکای شمالی و اروپا تامین می‌شود.
بر اساس این گزارش، درآمد شرکت اینفوسیس در بخش خدمات مشاوره‌ای ۸ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۱ بوده است. در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده است درآمد این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ به رقم 45. 7 میلیارد دلار برسد که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی‌های اولیه رشد قابل توجهی دارد.