درآمدهای مایکروسافت از فروش ویندوز شگفتی آفرید

درآمدهای مایکروسافت از فروش ویندوز شگفتی آفرید

همکاران سیستم- تحلیلگران وال استریت این روزها معتقدند که مرکز توسعه خدمات پردازش ابری مایکروسافت بیش از هر زمان دیگر پیشرفت می‌کند و این در حالی است که طی فصل دوم سال مالی ۲۰۱۷ بخش ویندوز در شرکت مایکروسافت توانست با افزایش درآمدهای خود یک شگفتی بزرگ را رقم بزند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، یکی از واحدهای اصلی مایکروسافت که با نام «رایانه‌های شخصی بیشتر» شناخته می‌شود و زیرمجموعه‌های مختلف از جمله ویندوز، دستگاه‌های الکترونیکی Surface، گوشی‌ها، کنسول‌های Xbox، آگهی‌های تبلیغاتی و خدمات بازی را زیر نظر دارد در این دوره زمانی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

این واحد یکی از سه بخش اصلی شرکت مایکروسافت محسوب می‌شود و در فصل دوم سال مالی ۲۰۱۷ مجموع درآمدهای آن با رشد قابل ملاحظه به ۱۱.۸ میلیارد دلار رسیده است و در مقابل میزان درآمدهای عملیاتی آن ۲.۵ میلیارد دلار محاسبه شده است. البته باید گفت میزان درآمدهای این بخش از مجموع درآمدهای واحد پردازش ابری/اپلیکیشن‌های سازمانی مایکروسافت کمتر بود.

درآمدهای مایکروسافت از فروش Surface در این دوره زمانی با اندکی کاهش به ۳۲۱ میلیون دلار رسید که از درآمدهای مدت مشابه سال قبل کمتر بود. مجموع درآمدهای مایکروسافت از فروش گوشی هوشمند نیز کاهش ۸۱ درصدی را تجربه کرد که البته این میزان سقوط از قبل هم پیش‌بینی شده بود.

شرکت مایکروسافت این روزها سری محصولات Surface ۳ را روانه بازار می‌کند و این در حالی است که Surface Book این شرکت هم مورد توجه کاربران قرار گرفته است. شایعات منتشر شده همچنین حاکی از آن است که سخت‌افزارهای جدید مایکروسافت بهار ۲۰۱۷ روانه بازار می‌شود و طی آن می‌توان محصولاتی مانند Surface Pro ۵ و Surface Book ۲ را نیز در اختیار گرفت.