درآمدهای اچ پی از بازار نرم‌‏افزار ۹ درصد کاهش یافت

درآمدهای اچ پی از بازار نرم‌‏افزار ۹ درصد کاهش یافت

همکاران سیستم- شرکت اچ پی توانسته است سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۳ خود را با سود ۴. ۱ میلیارد دلاری به پایان برساند. درآمد بخش محصولات نرم‌‏افزاری این شرکت در این دوره ۹ درصد کاهش داشته است.
شرکت هاولت پاکارد (اچ پی) توانسته است سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۳ خود را با سود ۴. ۱ میلیارد دلاری و درآمد ناخالص ۱. ۲۹ میلیارد دلاری به پایان برساند. این رقم ۳ درصد کمتر از درآمد اچ پی در دوره مشابه سال گذشته است. با این همه، فرا‌تر از انتظارات تحلیل‏گران است. این شرکت درآمد سالانه خود را ۳. ۱۱۲ میلیارد دلار و سود خالص خود را ۱. ۵ میلیارد دلار اعلام کرده است که این رقم ۷ درصد کمتر از درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۲ است.
گزارش درآمدی اچ پی نشان می‌‏دهد درآمد بخش نرم‌‏افزارهای این شرکت در سه ماهه چهارم امسال ۹ درصد کاهش یافته است. اچ پی حاشیه سود عملیاتی بخش نرم‌‏افزارهای خود را در سه ماهه چهارم امسال ۸. ۳۰ درصد اعلام کرده است. درآمدهایی نیز که این شرکت از محل عرضه خدمات پشتیبانی محصولات نرم‌‏افزاری خود کسب کرده است ۴ درصد افزایش یافته است.
این شرکت در بخش نرم‌‏افزارهای تحت فناوری پردازش ابری (SaaS) نیز رشد درآمدی قابل توجهی را تجربه کرده است (۱۵ درصد). درآمدهای حاصل از بخش خدمات مالی این شرکت در سه ماهه چهارم امسال ۶ درصد کاهش داشته است. درآمد بخش خدمات کسب و کار این شرکت نیز ۹ درصد کاهش داشته است. اچ پی حاشیه سود عملیاتی بخش خدمات کسب وکار خود را ۴. ۴ درصد اعلام کرده است. این شرکت همچنین اعلام کرده است درآمدهای حاصل از محل فروش راهکارهای شبکه‏‌بندی خود را در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۳ درصد افزایش داده است.
شرکت اچ پی که دومین عرضه‏‌کننده بزرگ دستگاه‌‏های رایانه‏‌ای جهان است اعلام کرده است در بخش رایانه‏‌های دسکتاپی رشد منفی ۲ درصدی و در بخش نوت بوک نیز افزایش درآمدی ۳ درصدی را تجربه کرده است.