خسارت ۱٫۳ میلیارد دلاری سازمان‌ها به واسطه حملات ایمیلی

همکاران سیستم – گزارش سالانه پلیس فدرال آمریکا (FBI) پیرامون جرایم اینترنتی نشان داد کلاهبرداری‌های مرتبط با سیستم‌های پست الکترونیکی سازمانی (BEC) در سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به سال قبل از آن رشد دو برابری را تجربه کرده است و میزان خسارت‌های مالی وارد شده در این زمینه طی یک سال گذشته بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار محاسبه می‌شود.

از سوی دیگر، تعداد باج‌افزارهایی که حملات مختلف را برای به دام انداختن قربانی‌ها انجام دادند با کاهش قابل ملاحظه با تعداد باج‌افزارهای سال ۲۰۱۴ که حملات با‌ج‌افزاری برای نخستین بار مرسوم شده بود برابری می‌کند. با این حال می‌توان گفت خسارات مالی ناشی از حملات باج‌افزارها هم اکنون به بالاترین حد خود رسیده است و این مسئله نشان می‌دهد که کلاهبرداران اینترنتی با دقت بیشتر قربانیان خود را انتخاب می‌کنند تا میزان آسیب‌های وارد شده در این زمینه به بالاترین حد ممکن برسد.

با این وجود بر اساس گزارشی که FBI منتشر کرده است، بزرگترین مشکل برای شرکت‌های آمریکایی در سال ۲۰۱۸ میلادی کلاهبرداری‌های مرتبط با سیستم BEC بوده است که البته از آن با عنوان سیستم حساب‌های کاربری ایمیلی (EAC) هم یاد می‌شود.

سیستم BEC/EAC یک روش برای کلاهبرداری‌های پیچیده ست که کاربران سازمانی یا شخصی را مورد هدف قرار می‌دهد و حملات مبتنی بر آن از طریق سیستم‌های انتقال و پرداخت مالی سیمی صورت می‌گیرد.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *