خسارت ۷.۷ میلیون دلاری حملات سایبری به سازمان‌های ۷ کشور

خسارت ۷.۷ میلیون دلاری حملات سایبری به سازمان‌های ۷ کشور

همکاران سیستم- میانگین هزینه جرایم سایبری برای سازمان‌ها در طول یک سال بررسی شد و کارشناسان اعلام کردند سازمان‌های مستقر در هفت کشور طی سال ۲۰۱۵ میلادی با خسارتی بالغ بر ۷.۷ میلیون دلار مواجه شدند. این بررسی نشان داد هر سازمان برای آنکه بتواند مشکلات ناشی از حملات سایبری را برطرف کند، به طور میانگین ۴۶ روز با این مسئله درگیر است.
به گزارش وبسایت ZDnet، شرکت HP به تازگی مطالعه‌ای را با همکاری مرکز Ponemon Institute به انجام رساند و نتایج آن نشان داد که به عنوان مثال میانگین هزینه حملات سایبری به سازمان‌ها در کشور ژاپن با رشد ۱۴ درصدی همراه بوده و خسارت ۶.۸۱ میلیون دلاری را برجا گذاشته است.
در کشور استرالیا این فرآیند همراه با رشد ۱۳ درصدی خسارت ۳.۴۷ میلیون دلاری را موجب شده است. در این بررسی سالانه ۶۰ سازمان از دو کشور مذکور به صورت نمونه انتخاب شدند.
در بررسی دو شرکت HP و Ponemon در گستره جهانی ۲۵۲ سازمان در هفت کشور مختلف شامل آلمان، برزیل، آمریکا، بریتانیا و روسیه حضور داشتند و در پایان مشخص شد ۱۹۲۸ حمله سایبری این میزان خسارت را باعث شده است.
شرکت HP توضیح داد هزینه‌های تحمیلی از جانب حملات سایبری بسته به اندازه سازمان‌ها تغییر می‌کند و هرچه کسب و کار کوچکتر باشد، هزینه‌های بیشتری برجا می‌ماند.
سازمان‌ها همچنین زمان بیشتری را برای رفع مشکلات ناشی از جرایم سایبری سپری می‌کنند. بر این اساس کسب و کارهایی که در کشور استرالیا واقع شدند ۳۱ روز زمان لازم داشتند تا مشکلات ناشی از حملات سایبری را از بین ببرند که این رقم برای کشور ژاپن ۲۶ روز گزارش شد. این بررسی رشد ۸ روزه را برای استرالیا و رشد یک روزه را برای ژاپن نشان داد.