خرید 2.6 میلیارد دلاری سیسکو برای نزدیک شدن به شرکت‌های ابری

همکاران سیستم – سیسکو اعلام کرد با پرداخت 2.6 میلیارد دلار شرکت «آکاچا کامیونیکیشنز» را خریداری کرده است.

بر اساس جزییات مربوط به این واگذاری سیسکو در نظر دارد هر سهام شرکت آکاچا را با پرداخت 70 دلار به صورت نقدی خریداری کند. آکاچا که در زمینه توسعه فناوری ارتباطات نوری فعالیت می کند، تا پیش از این به عنوان یکی از تامین کنندگان سیسکو مشغول به فعالیت بود.

شرکت آکاچا الگوریتم‌های ویژه خود را برای پردازش سیگنال‌های دیجیتال توسعه می‌دهد و همچنین فناوری دیگر آنبرای طراحی و بهینه سازی ASIC، توسعه نرم‌افزار، یکپارچه سازی و ادغام سیستم‌های نوری مورد استفاده قرار می گیرد.

سیسکو توضیح داد با انجام واگذاری جدید مشتریان شرکت آکاچا را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد و مشتریان جدیدی که از سیستم‌های اپتیک، پردازنده‌های سیگنال‌های دیجیتالف فرستنده‌ها و سایر محصولات آکاچا استفاده می‌کنند نیز می‌توانند تجهیزات شبکه‌ای سیسکو را هم در اختیار بگیرند.

فناوری‌های ارتباطات نوری بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. شرکت سیسکو بر این باور است که با این خرید جدید می‌تواند با استفاده از فناوری آکاچا پروژه‌های شبکه‌ای خود را بیش از پیش گسترش دهد و از این طریق بتواند همکاری‌های بیشتری با مراکز ارایه دهنده خدمات پردازش ابری، ارایه دهندگان سرویس‌های عمومی و سازمان‌ها داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود واگذاری آکاچا در نیمه دوم سال مالی سیسکو انجام شود و پس از آن شرکت آکاچا به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های مرکز «سیستم‌های اپتیک» شرکت سیسکو به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

منبع: zdnet