خرید سه شرکت توسط سیسکو

خرید سه شرکت توسط سیسکو

همکاران سیستم – در هفته‌ای که گذشت سیسکو سه شرکت مختلف به نام‌های ۱ mainstram، Lancope و ParStream را خریداری و به خود ضمیمه کرد. 1 mainstram یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات ویدئوی ابری است و پلتفرم ویدئویی آن برای ارائه سرویس‌های تلویزیون تعاملی اینترنتی موسوم به OTT در انواع دیوایس‌های متصل به شبکه کاربرد دارد.
OTT مخفف Over the Top شامل فناوری‌های مبتنی بر ابر است که می‌تواند داده‌ها را سریع‌تر از تلویزیون‌های سنتی در اختیار مخاطب قرار دهد. به گزارش InfoWorld، طبق پیش‌بینی سیسکو، تا پایان سال ۲۰۱۹ ترافیک انتقال اطلاعات ابری چهار برابر خواهد شد. انتظار می‌رود این معامله در سه ماهه دوم سال مالی سیسکو یعنی اواخر ژانویه ۲۰۱۶ (بهمن ۱۳۹۴) نهایی شود.

سیسکو همچنین شرکت Lancope را که در زمینه تجزیه و تحلیل رفتار شبکه‌های اینترنتی در برابر تهدیدات اطلاعاتی و امنیتی فعالیت می‌کند، با پرداخت ۴۵۲.۵ میلیون دلار خریداری نموده است.

قرعه سومین خرید سیسکو به نام شرکت ParStream افتاده که به طور ویژه محصولات تخصصی در زمینه تحلیل سریع اطلاعات مراکز داده ارائه می‌کند. این خرید را می‌توان تلاش جدید سیسکو در راستای استراتژی این شرکت مبنی بر حضور فعال‌تر در عرصه اینترنت اشیاء قلمداد کرد.