خرید جدید اپل برای توسعه هوش مصنوعی

خرید جدید اپل برای توسعه هوش مصنوعی

همکاران سیستم- اپل شرکتی را با نام Emotient خریداری کرده است که از الگوریتم‌های مخصوص و هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا بتواند احساسات و حالات صورت را شناسایی کند.به گزارش وبسایت Zdnet، نشریه وال استریت ژورنال گزارش داد این اقدام اپل تاکید این شرکت برای کسب دانش هرچه بیشتر در زمینه هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. گوگل، مایکروسافت، IBM و فیسبوک از جمله شرکت‌های بزرگ فناوری محسوب می‌شوند که سرمایه‌گذاری‌های گسترده در زمینه هوش مصنوعی انجام داده‌اند. ولی فناوری Emotient می‌تواند در محصولات مختلف اپل مورد استفاده قرار گیرد.
شرکت Emotient که فعالیت‌های خود را همراه با اینتل به عنوان مرکز سرمایه‌گذاری اصلی پیش می‌برد، گام‌های جالبی برداشته است. در سال ۲۰۱۴ این شرکت یکی از جالب‌ترین فناوری‌های اینتل را تکمیل کرد که در آن داده‌های مربوط به مشتریان جمع‌آوری می‌شود.
با الگوریتم‌ها و تحلیل‌های صورت گرفته توسط Emotient، این شرکت همچنین می‌تواند اپلیکیشن‌های سلامت را برای پزشکان عرضه کند تا بتوانند درد را در بدن بیمار بهتر تشخیص دهند. مشکل Emotient این است که فناوری آن تا چند درجه خطا دارد. ساخت ابزارهای سازمانی برای تحلیل حالات روحی مشتریان می‌تواند در بسیاری از کسب و کارها به عنوان یک ابزار کارآمد برای روابط عمومی مورد استفاده قرار گیرد.