خدمات ابری گوگل سبزتر می‌شود

همکاران سیستم- گوگل در تلاش است بیش از هر زمان دیگر منابع انرژی تجدیدپذیر را خریداری کند تا از این طریق انرژی مورد نیاز مراکز داده و دفاتر خود را تامین کند.
این شرکت بزرگ ارایه دهنده خدمات اینترنتی و رایانش ابری اعلام کرد طی سال گذشته مجموع انرژی خریداری شده توسط آن از منابعی مانند باد و خورشید بیشتر از انرژی‌هایی بوده است که از منابع سنتی در اختیار گرفت.
به ازای هر کیلووات-ساعت انرژی الکتریسیته که گوگل در ادارات و مراکز داده خود مصرف می‌کند، این شرکت معادل یک کیلووات-ساعت انرژی با منبع تجدیدپذیر را از توربین‌های بادی یا مزارع سلول‌های خورشیدی که توسط خود گوگل راه‌اندازی شده‌اند خریداری می‌کند.


«اورس هولزل» مدیر توسعه زیرساخت‌های فنی گوگل گفت: «این اتفاق به ما امکان داده است به نخستین مرکز ارایه خدمات رایانش ابری، و نخستین شرکت جهان با این وسعت کاری تبدیل شویم که توانسته است تا این اندازه از منابع انرژی تجدیدپذیر را استفاده کند.»
او توضیح داد شرکت گوگل هم اکنون قراردادهایی را برای خرید ۳ گیگاوات خروجی انرژی از منابع تجدیدپذیر منعقد کرده است که این اتفاق بزرگترین حجم انرژی خریداری شده از منابع تجدیدشدنی محسوب می‌شود.

منبع: Zdnet