خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۵. ۳ میلیارد دلار در بازار زیرساخت‏‌های آی تی هزینه می‌‏کنند

خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۵. ۳ میلیارد دلار در بازار زیرساخت‏‌های آی تی هزینه می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌‏بینی کرده است کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۵. ۳ میلیارد دلار صرف تامین زیرساخت‏‌های آی تی مورد نیاز خود کنند.
به گزارش گارتنر، پیش‌‏بینی می‌‏شود کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۴۷. ۳ میلیارد دلار در بازار زیرساخت‏‌های آی تی مثل سرور‌ها، ذخیره‌‏سازی و تجهیزات شبکه ویژه کسب و کار‌ها هزینه کنند. اگر این پیش‌‏بینی تحقق یابد، هزینه‏‌کرد این کشور‌ها در بازار زیرساخت‏‌های آی تی در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی ۱. ۴ درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.
تحلیل‏گران گارتنر معتقدند تلاش‏‌هایی که برای به روز کردن پایگاه‌‏های داده قدیمی و ساخت پایگاه‌‏های جدید صورت می‌‏گیرد یکی از دلایل اصلی افزایش هزینه‌‏کرد این کشور‌ها در این بازار است. به همین دلیل بازار سرور‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌‏هایی است که در کانون توجه کشورهای واقع در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار خواهد گرفت. پیش‏‌بینی می‌‏شود این کشور‌ها امسال ۳. ۱ میلیارد دلار در این بازار هزینه کنند و این رقم تا سال ۲۰۱۷ از ۵. ۱ میلیارد دلار نیز فرا‌تر رود.
بازار تجهیزات شبکه‏‌های محلی ویژه کسب و کار (LAN) نیز از دیگر بازارهای پررونق آی تی در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد بود. پیش‏‌بینی می‌‏شود امسال ۸۹۳ میلیون دلار در این بازار هزینه شود و این رقم تا سال ۲۰۱۷ به ۹۶۸ میلیون دلار برسد. بازار شبکه‏‌های جهانی (WAN) نیز از جمله بخش‌‏های پررونق این بازار خواهد بود. این بخش از بازار امسال خواهد توانست ۶۴۶ میلیون دلار از هزینه‏‌کرد این کشور‌ها را به خود اختصاص دهد. پیش‌‏بینی می‌‏شود هزینه‌‏کرد‌ها در این بخش از بازار تا سال ۲۰۱۷ به ۷۳۶ میلیون دلار برسد. بازار محصولات ذخیره‏‌سازی نیز امسال ۵۴۳ میلیون دلار از کل هزینه‏‌کرد‌ها را از آن خود خواهد کرد و اگر پیش‌‏بینی تحلیل‏گران تحقق یابد این رقم در سال ۲۰۱۷ به ۶۰۹ میلیون دلار خواهد رسید.