حمله سایبری گسترده به بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده گوشت در جهان

مجرمان سایبری در حال تغییر تاکتیک‌های خود هستند تا به جای سرقت شماره کارت‌های اعتباری و سایر داده‌های شخصی، در زنجیره‌های مهم تامین غذا و سوخت اختلال ایجاد کنند.

روز گذشته شرکت JBS بزرگترین شرکت تولید و تامین مواد گوشتی در جهان هدف حمله سایبری سازمان یافته قرار گرفت. حمله باج افزاری باعث شد فعالیت‌‌های این مرکز بزرگ تولیدکننده گوشت در آمریکای شمالی و استرالیا مختل شود و در نتیجه سیستم‌های آسیب دیده این سازمان به طور موفق غیرفعال شود.

با ورود مهاجمان به شبکه داخلی و درخواست مقدار مشخص پول، شبکه‌های رایانه‌ای در شرکت JBS هک شد. این شرکت برای کاهش تاثیر حمله سایبری و محافظت از سیستم‌های فناوری عملیاتی (OT) عملیات پردازش غذا در بسیاری از کشورها را متوقف کرد. در نتیجه این اتفاق معاملات خاص شرکت JBS با بسیاری از مشتریان و تامین کنندگان به تاخیر افتاد.

این شرکت توضیح داد که نسخه پشتیبان تهیه شده از اطلاعات آنها مورد تاثیر این حملات سایبری قرار نگرفته و به طور فعال در حال همکاری با شرکت امنیتی Incident Response است تا بتواند در اسرع وقت سیستم‌های خود را بازیابی کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده، JBS توضیح داد در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اطلاعات مشتری، تامین کنندگان یا کارمندان شرکت در نتیجه وضعیت کنونی به خطر افتاده یا مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

منبع: itp