حملات مداوم DDoS به شرکت بزرگ خدمات VoIP در آمریکا

شرکت کانادایی VoIP.ms که در زمینه ارائه خدمات VoIP فعالیت دارد پس از گذشت یک هفته از آغاز حملات گسترده باج‌افزاری و DDoS، همچنان با این اقدامات مبارزه می‌کند.

این کمپانی که خدمات تلفن اینترنتی را به مشاغل سراسر ایالات متحده و کانادا ارائه می‌دهد، در تاریخ 16 سپتامبر مورد حملات DDoS قرار گرفت و سپس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر توضیح داد: «ما هم اکنون در تلاشیم تا اثرات ناشی از حملات گسترده و هدایت شده DDoS به زیرساخت‌های خود را کاهش دهیم. همچنان به تلاش‌های خود برای بازسازی تمام خدمات و زیرساخت‌ها ادامه می‌دهیم تا بتوانیم اتصال شما را برقرار کنیم».

گزارش‌هایی که اوایل هفته از سوی «بلیپینگ‌کامپیوتر» منتشر شد نشان می‌دهد که این حمله به زیرساخت‌‌های مربوط به سرویس نام دامنه (DNS) صورت گرفته است. همچنین دسترسی به وب‌سایت این شرکت چند روز پس از تصدیق اولین حملات همچنان دشوار بوده است.

در خبرهای به‌روز شده شرکت VoIP.ms از تمامی کاربران خود عذرخواهی کرد و اظهار داشت همچنان در مقابل حملات باج افزاری DDoS قرار دارد. این شرکت همچنین توضیح داد بیش از 80 هزار کاربر در 125 کشور جهان دارد.

در بیانیه این شرکت گفته شد: «همه منابع ما همچنان در جهت تثبیت وب‌سایت و سرورهای صوتی ما که به دلیل حملات مداوم DDoS از کار افتاده بود، تلاش می‌کنند. ما از اهمیت تاثیر این حملات بر عملکرد مشتریان خود باخبریم و می‌خواهیم به شما اطمینان دهیم که تمام تلاش خود را برای بازیابی خدمات انجام می‌دهیم».

منبع: zdnet