حفره‌های خطرناک Adobe برطرف شد

حفره‌های خطرناک Adobe برطرف شد

همکاران سیستم- شرکت Adobe Systems به‌روزرسانی‌های خود برای برطرف کردن حفره‌های امنیتی خطرناک در نرم‌افزار Flash Player را عرضه کرد تا با این اقدام ۱۲ نقطه آسیب‌رسان را برطرف کند. با این وجود عرضه وصله‌های امنیتی مخصوص نرم‌افزاری Reader و Acrobat یک هفته به تاخیر افتاد.
به‌روزرسانی‌های مخصوص Flash Player برای سیستم‌های عامل ویندوز، Mac و لینوکس عرضه شده است و در مجموع ۹ حفره امنیتی را از بین می‌برد که امکان انتشار از راه دور کدهای مخرب را فراهم می‌کنند و ۳ حفره دیگر نیز به هکرها امکان می‌دهد سیستم‌های امنیتی را دور بزنند و اختلالاتی از جمله دستکاری آدرس حافظه تصادفی را به‌وجود آورند.
شرکت Adobe توضیح داد که صاحبان رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز و Mac می‌بایست وصله Flash Player ۱۵.۰.۰.۱۵۲ را روی دستگاه خود بارگذاری کنند و صاحبان لینوکس نیز باید Flash Player ۱۱.۲.۲۰۲.۴۰۶ را نصب کنند. همچنین گفته شد کسانی که از نرم‌افزار Flash Player Extended Support استفاده می‌کنند باید نسخه ۱۳.۰.۰.۲۴۴ این محصول را نصب کنند.
نسخه‌های مختلف نرم‌افزار کاربردی Flash Player که به عنوان ابزار مکمل در مرورگرهای اینترنتی Chrome گوگل، IE ۱۰ و IE ۱۱ مایکروسافت مورد استفاده قرار می‌گیرند به‌صورت خودکار از طریق مکانیسم به‌روزرسانی مرورگر اینترنتی ارتقاء پیدا می‌کنند.
این شرکت همچنین اظهار داشت که نسخه جدید Adobe AIR را برای ویندوز و اندروید عرضه کرده است. زیرا سیستم زمان‌بندی اجرا در این ابزار نیز مبتنی بر Flash Player فعالیت می‌کند. وصله مخصوص Adobe AIR برای ویندوز ۱۵.۰.۰.۲۴۹ و برای اندروید ۱۵.۰.۰.۲۵۲ نام دارد.