حدود ۸۵ درصد از جمعیت جهان تا سال ۲۰۱۷ به اینترنت همراه پرسرعت دسترسی خواهند داشت

همکاران سیستم- در حال حاضر ۸۵ درصد از جمعیت جهان به فناوری تلفن همراه دسترسی دارند. در عرض ۵ سال آینده نیز ۸۵ درصد از مردم دنیا از طریق گوشی‌های تلفن همراه خود به اینترنت پرسرعت شبکه ۳G دسترسی خواهند داشت. این‌ها نتایج مطالعه‌ای است که توسط شرکت اریکسون انجام شده است.
به گزارش وب سایت mashable ، شرکت اریکسون در مطالعه جدید خود پیش بینی کرده است تا سال ۲۰۱۷ حدود ۹ میلیارد نفر از جمعیت جهان به یک اشتراک تلفن همراه خواهند داشت. تا آن زمان نیمی از جمعیت جهان نیز به شبکه ارتباطی ۴G دسترسی خواهند داشت و ۳ میلیارد نفر نیز گوشی هوشمند خواهند داشت.
در حال حاضر ۶.۲ میلیارد اشتراک خدمات تلفن همراه در جهان وجود دارد. این ۶.۲ میلیارد اشتراک متعلق به ۴.۲ میلیارد نفر از مردم دنیا است. این بدان معنا است که تعداد زیادی از افراد جهان بیش از یک اشتراک دارند. در پایان سال ۲۰۱۱ حدود ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان گوشی هوشمند داشتند.
داگلاس گیل استراپ، معاون ارشد و رئیس بخش راهبردهای شرکت اریکسون در توضیح این یافته‌ها گفته است: امروزه مردم دسترسی به اینترنت را پیش شرط [خرید] هر ابزاری می‌دانند. این ذهنیت به رشد تقاضا برای افزایش پهنای باند اینترنت و شبکه‌های تلفن همراه و افزایش ترافیک داده‌ها انجامیده است.
شرکت اریکسون نتایج مطالعه اخیر خود را در ۲۷ صفحه منتشر کرده است. این یافته‌ها نشان می‌دهد که تا پایان سال ۲۰۱۷ ترافیک اینترنتی شبکه‌های همراه به بیش از ۱۵ برابر افزایش خواهد یافت و در آن زمان گوشی‌های تلفن همراه برای بسیاری از مردم جهان به تنها ابزار دسترسی به اینترنت تبدیل خواهد شد.
بر اساس مطالعه شرکت اریکسون در حال حاضر چین و هند بیشترین جمعیت دارنده اشتراک تلفن همراه را به خود اختصاص داده‌اند. تا به امروز، کشورهای چین و هند به ترتیب ۳۹ و ۲۵ میلیون مشترک جدید را خدمات تلفن همراه افزوده‌اند.