جوایز نقدی مایکروسافت برای شناسایی حفره‌های Edge

جوایز نقدی مایکروسافت برای شناسایی حفره‌های Edge

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت طرح ویژه‌ای راه‌اندازی کرده است که به موجب آن حفره‌های امنیتی مربوط به مرورگر اینترنتی Edge در نسخه‌های آزمایشی Windows Insider Preview که از راه دور امکان دسترسی هکرها را فراهم می‌کنند، برطرف می‌شود.

به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس این طرح مایکروسافت جوایز نقدی را در نظر گرفته است تا کارشناسان امنیتی پس از اعلام گزارش شخصی به شرکت مذکور در مورد آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری، بتوانند این جوایز را در اختیار بگیرند.

بر اساس این طرح موقت مایکروسافت اعلام کرده است بر اساس آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده با قابلیت دسترسی هکرها از راه دور بین ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار جایزه نقدی پرداخت می‌کند که البته این حفره‌ها فقط مربوط به مرورگر Edge در نسخه‌های آزمایشی Windows Insider Preview می‌شود و مایکروسافت از این طریق می‌کوشد پیش از آنکه ویرایش نهایی از نسخه جدید مرورگر جدید خود را عرضه کند، تمامی حفره‌های امنیتی را در آن از بین ببرد.

طرح Insider مایکروسافت به هواداران ویندوز امکان می‌دهد پیش از آنکه نسخه‌های نهایی سیستم عامل و مرورگر اینترنتی Edge وارد بازار شوند، آنها را در اختیار بگیرند.

مایکروسافت همچنین از هکرها دعوت کرده است تا موتور متن‌باز جاوا اسکریپت برای Edge که با نام Chakra شناخته می‌شود را مورد آزمون قرار دهند و مشکلات آن را شناسایی کنند.

از زمانی که مایکروسافت طرح جوایز نقدی مایکروسافت مبتنی بر پیش‌نمایش‌های اولیه Edge راه‌اندازی شده است،‌این شرکت اعلام کرد تاکنون ۱۵۰۰ دلار جایزه را به‌ازای حفره‌های شناسایی شده پرداخت کرده است.