جمعیت کاربران خدمات پردازش ابری به ۶. ۳ میلیارد نفر می‌‏رسد

جمعیت کاربران خدمات پردازش ابری به ۶. ۳ میلیارد نفر می‌‏رسد

همکاران سیستم- پژوهشگران پیش‌بینی کرده‌‏اند تعداد کاربران خدمات و محصولات پردازش ابری تا سال ۲۰۱۸ به ۶. ۳ میلیارد نفر خواهد رسید.
به گزارش وب‏‌سایت theinquirer، مطالعه‌‏ای که توسط جونیپر ریسرج (Juniper Research) انجام شده است نشان می‌‏دهد تعداد مصرف‏‌کنندگان محصولات پردازش ابری تا سال ۲۰۱۸ از ۳ میلیارد نفر فرا‌تر خواهد رفت. بر اساس یافته‌‏های این مطالعه، فضاهای ذخیرشی محدود ابزارهای همراه یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت خدمات پردازش ابری در سال‌‏های آینده خواهد بود.
پژوهشگران که در این مطالعه روند استفاده از خدمات پردازش ابری را در سال‏‌های بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ بررسی کرده‌‏اند گفته‌‏اند تعداد کاربران این خدمات تا پایان این دوره به ۶. ۳ میلیارد نفر خواهد رسید. این در حالی است که سال گذشته این رقم ۴. ۲ میلیارد نفر اعلام شده بود.
شرکت جونیپر در این مطالعه هشدار داده است که عرضه‌‏کنندگان خدمات پردازش ابری مصرفی راهی طولانی بین کسب درآمد و کسب سود خواهند داشت، چرا که در حال حاضر حتی برخی از بزرگ‌ترین عرضه‌‏کنندگان این خدمات موفقیت چندانی در کسب سود از این طریق نداشته‌‏اند. شرکت کانونیکال (Canonical) از جمله این شرکت‏‌ها است که در این اواخر خدمات ذخیرش ابری Ubuntu One خود را تعطیل کرد. شرکت شوگرسینک نیز مثال دیگری در این زمینه است که در این اواخر متوجه شد نمی‌‏تواند از عرضه فضاهای ذخیرش ابری رایگان به عنوان راهکاری دایمی استفاده کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *