جریمه مایکروسافت در فنلاند بابت به‌روزرسانی خودکار ویندوز 10

همکاران سیستم – یک مرد فنلاندی شورای حل اختلافات مصرف کنندگان این کشور را متقاعد کرد که مایکروسافت می‌بایست مسئولیت خسارتی که پس از نصب سیستم عامل ویندوز 10 بدون اجازه به رایانه او وارد شده است را بپذیرد.

خبرگزاری ملی YLE فنلاند گزارش داد که شورای حل اختلاف کشور مذکور از مایکروسافت درخواست کرده است مبلغ 1100 یورو معادل 1260 دلار را بابت خسارتی که به دنبال نصب غیرمجاز سیستم عامل ویندوز 10 در تاریخ مارچ 2016 به رایانه این شخص وارد شده است، بپردازد.

تا آن زمان مایکروسافت تلاش فراوان داشت تا به‌روزرسانی به سیستم عامل ویندوز 10 را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار دهد و بر اساس طرح شرکت مذکور، فرآیند به‌روزرسانی خودکار ویندوز 7 و ویندوز 8.1 بر اساس سیستم Automatic Updates به صورت خودکار روی رایانه‌ها فعال می‌شد. در مقابل، هم اکنون کاربران نسخه‌های قبلی ویندوز می‌بایست برای به‌روزرسانی هزینه پرداخت کنند.

این اقدام مایکروسافت عکس‌العمل کاربران را در سراسر جهان برانگیخت، و شرکت مذکور سرانجام در سال 2016 میلادی مبلغ 10 هزار دلار را به عنوان جریمه در کشور آمریکا پرداخت کرد. به‌روزرسانی‌های پیش‌بینی نشده همچنین در سال 2017 میلادی برخی پرونده‌های قضایی را علیه مایکروسافت شکل داد.

شرکت تابعه آلمانی مایکروسافت آن زمان به صورت داوطلبانه اعلام کرد برای آن دسته از کاربران ساکن آلمان تحت پوشش سازمان حفاظت این کشور یک نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز را روی رایانه شخصی آنها نصب می‌کند تا به این مشکلات پایان دهد.

شکایت جدید در فنلاند به گونه‌ای مطرح شد که در ابتدا طی آن از مدیران مایکروسافت درخواست شد مبلغ 3000 یورو بابت جریمه پرداخت کنند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *