جریمه اتحادیه اروپا درآمدهای آلفابت را کاهش داد

همکاران سیستم – آلفابت که در اصل شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود گزارش مالی مربوط به فصل نخست سال جاری را منتشر کرد و این اتفاق در حالی صورت گرفت که چندی پیش این شرکت به واسطه تخلف در حوزه آنتی‌تراست 1.7 میلیارد دلار از سوی کمیسیون اروپا جریمه شد و ماجرای مذکور روی درآمدهای فصلی گوگل تاثیر مستقیم برجا گذاشت.

با احتساب جریمه نقدی مذکور، درآمد شرکت آلفابت در فصل نخست سال جاری میلادی با کاهش قابل ملاحظه به 9.50 دلار به‌ازای هر سهام رسید تا بر این اساس مجموع درآمدهای شرکت 36.34 میلیارد دلار محاسبه شود که این رقم نسبت به درآمدهای مدت مشابه سال قبل 17 درصد بیشتر بود. شرکت آلفابت بدون اعمال جریمه اتحادیه اروپا موفق به کسب درآمد 11.90 دلاری به‌ازای هر سهام خود شد.

وال استریت برای این دوره زمانی پیش‌بینی کرده بود که آلفابت به‌ازای هر سهام خود 10.58 دلار درآمد به دست می‌آورد تا مجموع درآمدهای این شرکت بزرگ به 37.34 میلیارد دلار برسد.

همچنین پیش‌بینی شده بود درآمد خالص منهای هزینه‌های مربوط به خرید (TAC) در این فصل به 30.06 میلیارد دلار برسد و بر این اساس گفته شد درآمدهای منهای هزینه‌های خرید آلفابت در این فصل 29.45 میلیارد دلار بود که این رقم اندکی از پیش‌بینی‌های قبلی پایین‌تر بود.

«روث پورات» مدیر مالی شرکت‌های گوگل و آلفابت در این خصوص گفت: «به دنبال فعالیت هرچه بیشتر در جست‌وجوهای موبایلی، یوتیوب و خدمات ابری Cloud ما توانستیم مجموع درآمدهای آلفابت را ب 36.3 میلیارد دلار برسانیم که این رقم نسبت به سال قبل رشد 17 درصدی را نشان می‌داد. ما همچنان روی فرصت‌های قابل ملاحظه کسب و کار خود متمرکز باقی خواهیم ماند».

منبع: zdnet