جداسازی HP بالاخره نتیجه داد

جداسازی HP بالاخره نتیجه داد

همکاران سیستم- پس از مدت‌ها تلاش شرکت HP سرانجام به دو مرکز مجزا تبدیل شد. شرکت HP Inc به عنوان یکی از این دو مرکز گزارش مربوط به فصل چهارم سال مالی جاری را منتشر کرد و نتایج به دست آمده از پیش‌بینی‌های قبلی بهتر بود.
به گزارش وبسایت ZDnet، این شرکت بزرگ فناوری اعلام کرد در دوره زمانی مذکور به‌ ازای هر سهم خود در تالار بورس ۷۳ سنت سود کسب کرده است. درآمدهای غیرحسابرسی شده (Non-GAAP) در این دوره زمانی به‌ازای هر سهم ۹۳ محاسبه شد و مجموع درآمدهای این شرکت به ۲۵.۷ میلیارد دلار رسید که البته درآمد کلی کاهش ۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌داد.
وال استریت پیش‌بینی کرده بود HP در این دوره زمانی به‌ازای هر سهم خود درآمد ۹۷ سنتی را به دست می‌آورد تا ارزش مجموع درآمدهای فصلی آن ۲۶.۳۶ دلار محاسبه شود.
لازم به ذکر است پس از چند ماه تلاش، سرانجام در تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۵ تبدیل شدن Hewlett Packard به دو شرکت مجزا صورت گرفت و تا دو برند مجزا با نام Hewlett Packard Enterprise و HP Inc برای تمرکز بر خدمات سازمانی و شخصی به فعالیت‌های خود ادامه دهند.
مرکز HP Enterprise از تاریخ ۲ نوامبر امسال نام HPE به صورت مجزا وارد تالار بورس نیویورک شد. مرکز HP Inc نیز با نام اختصاری HPQ فعالیت مشابه را در این تالار بورس آغاز کرد.
در حالی که مرکز HP Inc موفقیت خود در آینده را تمرکز بر چاپگرهای سه‌بعدی تعریف کرده است، مرکز HPE‌ در تلاش است بخش اعظم کارمندان خود را اخراج کند تا با کاهش هزینه‌ها بتواند خدمات گسترده ابری ارایه دهد و در مقابل شرکت‌های بزرگی چون مایکروسافت، آمازون و IBM زورآزمایی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *