توئیتر با خرید شرکت Whisper Systems امنیت خود را افزایش می‌دهد

توئیتر با خرید شرکت Whisper Systems امنیت خود را افزایش می‌دهد

 همکاران سیستم- توئیتر شرکت Whisper Systems، یکی از تولیدکننده‌های نرم افزار‌ها و ابزارهای امنیتی برای گوشی‌های هوشمند را خریده است. تخصص این شرکت بیشتر در حوزه تولید نرم افزارهای امنیتی برای گوشی‌های تحت سیستم عامل اندروید است اما از امنیت فناوری‌های همراهی که برای مقاصد شرکتی و تجاری به کار می‌روند نیز پشتیبانی می‌کند.

ضعف‌های امنیتی یکی از انتقاداتی است که تاکنون به این شبکه اجتماعی وارد می‌شد. در سپتامبر سال جاری گروهی از هکر‌ها توانسته بودند حساب شبکه خبری NBC News را هک کنند و پستی را به صفحه این شبکه خبری ارسال کنند بدین مضمون که تروریست‌ها می‌خواهند دوباره به محل برجهای تجارت جهانی حمله کنند. برخی تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که پیشرفت فناوری کار هکر‌ها را هم آسان کرده است، بطوری که قبلاً کار هک کردن حداقل ۷۵۰ هزار دلار هزینه دربرداشت، اما اکنون این هزینه به کمتر از ۲۰ دلار کاهش یافته است.

هنوز جزئیات بیشتری از این معامله منتشر نشده است و توئیتر هم رسماً نگفته از خرید این شرکت چه هدفی در سر دارد. اما احتمال می‌رود که این شبکه اجتماعی گسترده از Whisper Systems برای تولید نسخه‌های ایمن تری از توئیتر استفاده کند، نسخه‌ای که سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری بتوانند از آن به عنوان یک ابزار ارتباطات سازمانی استفاده کنند، دقیقاً مانند ابزار RIM از شرکت BlackBerry البته با یک رویکرد گروه محور‌تر.

توئیتر پیش از این، دو خرید عمده دیگر نیز داشت. یکی مرورگر TweetDeck را که خرید آن بیش از ۴۰ میلیون دلار هزینه روی دست توئیتر گذاشت و دیگری شرکت پژوهشی Backtype که قیمت آن را فاش نکرد.

شرکت Whisper Systems تا کنون چند محصول عمده تولید کرده است که برخی از آن‌ها عبارتند از: RedPhone و TextSecure که کارشان محافظت از تماس‌ها و پیام‌های کاربر است. این دو نرم افزار مانع از شنود و کنترل تماس‌ها و پیام‌های کاربر می‌شوند؛ نرم افزار Flashback هم که از دیگر تولیدات این شرکت است امکان گرفتن فایل‌های پشتیبان از طریق فناوری پردازش ابری را می‌سر می‌کند و اگر پایگاه‌های داده‌های مبتنی بر این فناوری هک شود، دسترسی به فایل‌ها و اطلاعات کاربر غیرممکن خواهد بود. از دیگر خدمات تولیدی این شرکت ارائه نرم افزارهایی برای قفل کردن کارت حافظه، ابزارهای امنیت شبکه، قفل کردن فایل‌های پشتیبان و ابزارهای مدیریت پلت فرم است که در گوشی‌های Nexus قابل نصب است.

inc